Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Most akkor már hagyományos...

Most akkor már hagyományos antennával semmit se lehet fogni?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy ebben a nagy digitális diliben, most már pl ha kiteszem a háztetőre a TV-antennát, és beviszem a kábelt a TV-hez, akkor se jön be semmilyen adás, mert minden le van kódolva és csak a szolgáltatók speckó boxával lehet őket fogni? Szal kemény havi pénzek nélkül már esély sincs a hagyományos módon TV-t nézni? (pl a puszta közepén háztető-antennával vagy panelház tetejére tett antennával?)?

2012. okt. 20. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
De lehet fogni. Ingyenesen a Mindig TV adásait (7db tv adás, plusz 2rádió) Pont ugyanazzal a régi antennával mint régen. Csaka tv-ben kell hogy legyen DVB-T tuner(szinte minden új tv-ben van), vagy ha régifajta tévé akkor egy külső set top boxra. (ez kb 7-10ezer Ft, műsort is rögzíthetsz velük pendrivera, meg médialejátszók is egyben, filmet, képet, zenét lejátszanak)
2012. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, de nem értem :(

na meg figy, hát ha már egyszer befogtam az adást a TV-re, akkor miért nem tudom én azt bármire is felvenni? DVD-re, Videora, stb, akármire? hát innentől kezdve csak egy SCART-elosztó kérdése az egész, nem?


Na meg akkor akiktől hallottam régebben, hogy parabola-antennával befogtak ilyen 1500 adót is még Egyiptomból is, na most akkor azokat is mind lehet kidobni? De miért meg hogy? Minden létező TV-adó a világon lekódolja magát, hogy csak úgy simán az "éterből" ne lehessen fogni a jelüket?? vagy ez meg hogy van? :((

áá tiszta dili na, de esküszöm nem értem az egészet

2012. okt. 21. 07:08
 3/5 adastravillkft válasza:
De lehet, csak eddig a TV készüléked alakította át képpé az analog jeleket a digitális sugárzásnál a régi tévék nem "ismerik fel" a jeleket ezért kell az antenna és a tévé közé a set up box. Ez alakítja át a digitális jelet tv-képpé és ezt ugyanúgy felveheted.Itt a MinDigTV sugárzásában 7 alapműsor (m1,m2 rtlclub,tv2,duna,dunaworld) ingyenes. Nézz utána a [link] oldalon
2012. okt. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha oké, na ezt az átalakítósdit még értem, csak azt nem, hogy ezek szerint tehát hiába is teszel ki parabola "világvevő" antennát és hiába teszel átalakítót, akkor se tudsz a 7 inygenes csatornánál többet fogni, mert azok valahogy úgy vannak lekódolva, hogy csak a szolgáltatók tudják kikódolni? Innentől meg az előbb emlegetett egyiptomi tv-műsor se fog bejönni semmilyen módon, csak ha előfizetek valamelyiknél?

Azért ha ez gy van, akkor elég brutális sztem ... na csak nemtom h gy van-e :)

Viszont érdekelne, mert feleslegesen akkor nem gondolkodok én se parabolában pl a háztetőre.


Viszont!

Műszakilag azt az apró csavart nem értem a dologban, hogy pl tegyük fel van egy spanyol TV-adás X MHz-en, és ezt én tudom ugye, na most ráállok arra a frekvenciára, akkor az éterből miért nem tudom befogni antennával? Eleve az éterbe is már blokkolva kerül ki, és csak ezek a TV-szolgáltatók tudják visszakódolni, hogy fogható legyen?

2012. okt. 21. 10:12
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne meg hops, akkor amiket manapság is árulnak még szobaantennákat pl, amik tök széles sávot fognak át, mert múltkor is néztem, hogy 120-880 MHz között ment az antenna, és ezt egy erősítőre kellett csavarozni, aztán meg be a kábel a TV-be, na most akkor ez is tök semmire se való és csak dísznek árulják, hiszen az adások úgyis le vannak kódolva?

ááááááá nem értek semmit :)))))

2012. okt. 21. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!