Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiszámítani az...

Hogyan kell kiszámítani az ellenállást?

Figyelt kérdés
Mert van egy pár SAL házimozi hangfalam, és 4 ohm van ráírva, de lemértem és az egyiknél 8,6-ot adott ki a másiknál meg 5,7-et, gondolom sok mindentől függ, de akkor ne adjanak meg hamis értékeket. Amúgy mindegyiket 3 méter kábellel kötöttem hozzá az erősítőmre, és mindkettőnél 5.7 ohm-ot mértem, nos az erősítőm 6ohm-16ohmot bírna, ez baj?
2012. okt. 24. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sima ellenállásmérővel mérted, akkor az egyenáramú (ohmos) ellenállást mér. A tekercseknél (pl. hangszóróknál) megadott ellenállás pedig impedancia, ami az ohmos és induktív ellenállás vektoros összege. Ez frekvenciafüggő, általában 1kHz-en értendő.

A lényeg, hogy ohm-mérővel nem tudod megmérni.

2012. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van , jól írta az első, te egyenáramú ellenállást mérsz, a hangfalon meg (váltakozó áramú, ami frekvencia függő) IMPEDANCIA van megadva! Attól még a SAL cuccok megadott adatai nagyrészt kamuk.
2012. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Hogyan kell kiszámítani az ellenállást?"


Itt találsz egy laza kis leírást impedancia méréséhez.

www.ms.sapientia.ro/elektronika/fileok/merestechnika/lab_04.pdf

2012. okt. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!