Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire megbízhat...

Rozi13 kérdése:

Szerintetek mennyire megbízhatók a digitális villanyórák? Amióta felszerelték közel dupla annyi fogyasztást mért mint eddig!

Figyelt kérdés
Szerintem egy átlagos lakáshoz nagyon sok a 730 KWh fogyasztás havonta, úgy hogy tele vagyunk takarékos izzókkal. Szerintem az órával nem stimmel valami! Átalányt fizettem eddig, közel 28 ezret havonta, és most a végelszámoló számlán, még 183 ezret számláztak le!!!!!

2012. okt. 26. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

730KWh havonta?! Az fél évnyi fogyasztásom. Ketten lakunk egy teljesen átlagos lakásban lakunk, havonta kb. 120 KWh-t fogyasztunk el.


Mi fogyaszt nálatok ennyi áramot?

2012. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
730KWh? az borzalmasan sok. Ez majdnem állandó 1.1 Kw, Átszámítva állandó 4,7 Amper. Ennyit csak egy rosszul beállított elektromos fűtés vagy egy zárlatos rendszer fogyaszt. Mindenképp keresd meg a szolgáltatót. Vagy egy villanyszerelőt.
2012. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elektronikus órák általában véve jók, de kalibrálni kell őket. Mikor volt hitelesítve? Mindenképp jelezd a szolgáltatónak.
2012. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
730 KW az rengeteg! ellenőriztesd az órát és a hálózatod is, mert lehet, hogy valami leszedi az áramot. Magad is kipróbálhatod úgy, hogy minden elektromos készüléket kihúzol a konektorból és figyeled az órát, hogy fogyaszt-e még valamit! Ha az óra akkor is "pörög" akkor valahol elmegy az áram!
2012. okt. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez egy új építésű ház, teljesen új elektromos rendszerrel. Legtöbbet a nappaliban vagyunk, ahol a tartósan világító lámpák, mind takarékos izzóval vannak felszerelve. 2 hűtő megy nyáron és egy fagyasztó szekrény, TV-t is csak egyet nézünk sokat( a 3- ból), a laptop megy 10-12 órát, meg egy akvárium.Más nagy fogyasztónk nincs, teljesen átlagos háztartás.A meleg-vizes bojlerre is rásegít egy szolár rendszer, de az éjszakai nem is változott.

Az új órákat 2011 ápriisban szerelték fel, amit rövid időn belül le kellett cserélni, mert elromlottak.

Köszönöm a válaszokat, lépni fogok.

2012. okt. 27. 07:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lekapcsolsz, megnézed, hogy áll-e. Utána egy ismert fogyasztóval, mondjuk egy 100-as égővel ellenőrzöd az órát.
2013. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy valamelyik hűtő meghibásodott, érdemes leellenőrizni a készülékeket, esetleg egy villanyszerelőt hívni aki a rendszeren ellenőrző méréseket csinál.

Én is villanyszerelő vagyok.

Tavaly volt egy esetem amikor szintén százezres tételeket számláztak.

Egy villámcsapás miatt egy földelt zavarszűrő átütött és amiatt pörgött az óra.

2013. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sajnos nekünk a 38 négyzetméteres lakásunkban mult hónapban is 400 kw ment el ez nen hiszem hogy normális ,
2016. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!