Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erősítő, tönkrement?

Erősítő, tönkrement?

Figyelt kérdés

Szóval leírom tömören.

Amiről szó van:

Marshall JCM 900 8 és 4 ohmos láda

Marshall MG100HDFX 100W tranyós fej 4 ohmos


Szóval történt ami történt hogy valaki benthagyta a ládámba a 8 ohmos dugaljba a kábelét ami pedig egy basszusfejre volt kötve, de az nem volt bekapcsolva.

Mivel nagyon a falnál van a láda nem is szoktam nézegetni tudom melyik a 4 ohmos dugó bedugom a saját kábelem.

Bedugtam, bekapcsoltam a fejet, sípolás, füst, égett szag...

A kérdés -és egyben a lényeg- ilyenkor mivan? Kuka a fej vagy meg lehet javíttatni?

1 órával rá megpróbáltam újra, persze akkor már kihúztam a 8 ohmos dugaljból a másik kábelt, a fej bekapcsolt majd egyből ki is...

A kérdés, még mindig: ilyenkor mivan? Kuka a fej vagy meg lehet javítani?

Ami még szintén gáz hogy ketten használjuk a fejet és még csak nem is az enyém...

Kösz előre is a hozzáértők válaszát!



2012. okt. 27. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden javítható.
2012. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bamboochatheone ***** válasza:
De ez nem lesz olcsó. Tranyós vagy csöves ez a fej?
2012. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tranyós.
2012. okt. 27. 22:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem lesz olcsó mégis mit jelent? Újonnan már nem lehet kapni, használtan meg 50.000 körül, mégis mennyi? 10.000 vagy 15.000? Esetleg több?
2012. okt. 27. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ mi száltt el...

Lehet csak egy biztosíték, az kb 50 forint.

Ha a végtranyó, akkor 10 körül szerintem.

2012. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oks. Kösz. Szóval akkor egy műszerész is meg tudja javítani nem? Mert nálunk a hangszerboltba nem vállalnak be ilyet...

Azt esetleg még meg tudod mondani hogy mi lehetett a gond?

Szóval hogy a 8ohmos részre nem volt kötve semmi csak be volt dugva egy kábel, az miért zavarta az erősítőt? Bocs, de tényleg nem értek a témához!

Kösz a válaszokat!

2012. okt. 27. 22:40
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma délután elvittem egy rokonhoz aki nem mellesleg csöves erősítőket gyárt mint kiderült!

A végfok égett ki meg a biztosíték! A héten javítva lesz! Kösz a válaszokat!

2012. okt. 28. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!