Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Most gyakorlok forrasztani...

Most gyakorlok forrasztani segítség?

Figyelt kérdés
Most gyakorlom a forrasztást és érdekelne hogy amikor az ónhoz nyomom a pákát akkor olyan gömb keletkezik amit nem tudok leszedni róla sehogy. Azt hogy tudnám megoldani?

2012. okt. 31. 02:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A páka fejet mikor forró, 1 vizes szivaccsal húzd le a koszt róla egy mozdulattal.

Ezután mártsd bele egy pillanatra unevezett folyasztó-szerbe, degufitba,vagy gyantába (kolofónium),ezután mehet a cin a páka hegyre. Mind2 müveletnél fűstől..ne szívd tüdőre ha lehet.


Fontos hogy forrasztáskor az alapanyag is elég meleg kell hogy legyen,(ez főleg vastag anyagoknál nagyon számít), valamint hogy mindig legyen bevonva folyasztószerrel amit be akarsz ónozni!

Gyakorolj hulladék vezeték darabokon.

2012. okt. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék,hogy vörös-/sárgarézen kívül mást nem igen lehet forrasztani ezzel, a vasat nehézkesen,az alut meg szinte lehetetlen bevonni a hétköznapi forr.ónnal.
2012. okt. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A cin klorid is nagyon jól használható én a forrasztandó felületre szoktam juttatni egy kicsit ez eltávolítja a zsírt vagy szennyeződést a felületről.
2012. okt. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ment a zöld és ha ezeket megcsinálom akkor utána nem fog az ón gömbökké alakulni? Amúgy fontos a folyasztószer mert nagyon drágának találom és most nincs pénzem rá. Gyantából pedig mindegy hogy milyen?
2012. okt. 31. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:

De igen.

Idővel a pákahegy mindig bekoszolódik,így azt mindig tisztán kell tartani.

A fenyőgyantát szokták leginkább használni.


Amúgy ha folyasztószerre nincs pénzed, a háztartási sósav is megteszi, (egy kis kupaknyi is elég) és 1 fültiszttóval átkened vagy bemártod a rézdrótot a savba. A forrasztás után ajánlatos viszont áttörölni,mert erősen oxidálja az esetlegen rajta maradt sósav a rezet,illetve magát a forrasztást.

2012. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyanta nagyon jó általános szer, a savval meg elfogadhatóan lehet megreszelt, tiszta felületű vasat is forrasztani, acélt már nem. Mikor vas műszerdobozokra kellett savval forrasztgatni, utána szappanos vízzel leecseteltem. Egyet eltettem és néha ránéztem, hónapok múlva se oxidálódott :)
2012. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!