Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kismegszakító beszerelése?

Kismegszakító beszerelése?

Figyelt kérdés

Szeretném villanyszerelő szakemberek segítségét kérni. Itthonra szeretnék felszerelni egy 16A-es kismegszakítót. Valaki leírná lépésről lépésre, hogy mit hogyan kell tennem?

A segítséget előre is köszönöm!


2009. aug. 12. 03:17
 1/3 anonim válasza:
56%
Szerintem meg bízd szakemberre. Édesapám villanyszerelő, régebben dolgoztam is vele de még énse csináltam. Elég egy vezetéket felcserélni aztán cseszheted az egészet. De te tudod. Egyáltalán biztos, hogy 16 amperes kell? Családi házba az kevésnek tűnik, bár panelba elegendő
2009. aug. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább bízd villanyszerelő szakemberre.
2009. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben a villanyórához akarsz 16 A-es biztosítékot (mármint a mért áram első megszakításához), akkor ahhoz bizony REGISZTRÁLT villanyszerelő kell, és teljesítménynövelést kell bejelenteni az áramszolgáltatónál (amúgy 30 A-ig ingyen van ez a manőver).

Ha a mért és a főmegszakítón már átmenő vezetékhez akarsz bekötni, akkor viszont a kérdés: a főmegszakító van 16 A-es? Mert ha kevesebb, akkor utána már teljesen felesleges a 16 A-es megszakító (lévén a főmegszakító előbb fog leoldani, mint az általad beépített), ha pont 16 A-es, akkor szintúgy semmi értelme, ha viszont több, akkor már megérheti, ha több ágra megy szét a bejövő vezeték.


De én a helyedben szakemberre bíznám, igaz tény, nem nagy vászisztdász bekötni egy megszakítót. A lényeg, hogy fázisra kell kötni. Kb. ez az a művelet, amire figyelni kell a bekötésnél.

2009. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!