Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az autós aksitöltőn ha csak...

Az autós aksitöltőn ha csak 12,2 V-ot mérek, akkor hogy tudja a 14,4 V-is aksit feltölteni? Sehogy?

Figyelt kérdés

Most ez akkor tulképpen egy szemétre való töltő vagy én gondolok vmit rosszul?

Főleg h láttam azóta olyan töltőt is, ami 14,7 V-tal tölt.


Most akkor hogy van ez?



2012. nov. 5. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az amper a lényeg.
2012. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

6 A-es, na de ha azt a 6 A-t csak 12,2 V-ig nyomja, akkor ennél a pontnál megáll a töltés, és nem lesz az soha 14,4-re töltve?


csak mert vannak készülékek, amik még pár tized voltra is nagyon kényesek, és télen jártam már így, hogy 13 V nem volt neki elég ... Ezért néztem most ezt a 14,7 V-os töltést, csak ez meg gagyinak tűnik (3 A-es ez)

2012. nov. 5. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolkodsz. A töltő feszültség általában 2 - 2.5V nál több szokott lenni mint akkumulátor "névleges" feszültsége ( Jellemzően 13,5 - 14,4 V között). Tök egyszerű egyébként: indítsd be egy autót vagy motort és látni fogod, hogy az akksin az általam említett értékeket méred ( fordulatszámtól függetlenül, bár alacsony fordulatnál ez lehet kevesebb, de látni fogsz egy szintet ahol megáll)


Üresjárásban is ennyit mutat a töltő? ( Ha nem rakod rá az akkumulátort ). 12.2V elvileg akár még tölthetne is egy akkumulátort, de ez nem jellemőz érték.

2012. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mérsz csak ilyen alacsony értéket, mert a töltők nincsenek pufferelve. Ha kipróbálod, hogy egy nagy kondenzátort kötsz a kivezetéseire, és úgy méred az üresjárati feszültséget, akkor már meglesz a 14.4 v körüli érték. Töltés közben pedig maga az akkumulátor lesz a puffer, szóval fel fogja tölteni.
2012. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de ezt a pufferelést nem értem sajna, de mindegy, ezek szerint azt mondod, hogy hiába mérek rajta 12,3 V-ot (tehát konkrétan a töltő csipeszét, akksi nélkül!), amint az elkezdi tölteni, máris 14,4 V lesz ??

Ezt jelentené?

Esküszöm, nem értem ..


De tudod miért nem? Mert akkor a másik típuson meg miért mérek így "szabadon" is 14,7 V-ot??


2 külön típus, mindegyik névlegesen 12 V, és az egyik mégis 12,3 V, a másik meg 14,7 V (a csipeszen mérve mindkettőt, akksi nélkül)


akkor ez miért? mi a különbség a kettő között?

2012. nov. 6. 06:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkumulátortöltő típusa válogatja.


A jobbféle töltők már szűrt, pufferelt egyenfesszel töltenek, legtöbbje automatikusan lekapcsol, átkapcsol csepptöltésre, stb. ezért mérsz rajtuk 14,x voltot.


Egyenirányítás után 0.7 vagy 1.4 volttal csökken a feszültség. Te ezt méred meg amikor a kapcsokon nincsen semmi. Azonban egyenirányítás után általában szűrjük az egyenfeszültséget, hogy tényleg egyenfesz legyen. Ilyenkor van egy úgynevezett puffer kondenzátor, ami feltöltődik terhelés nélkül a szinuszos váltakozó fesz csúcsértékére. Így az üresjárati feszültség 1.41*szekunder feszültség lesz.


Akkutöltésnél gyakorlatilag mint egy pufferkondi működik az akkumulátor, tehát feltöltődik a csúcsértékre, így a töltés közben folyamatosan emelkedik az akku feszültsége, amíg el nem éri ezt a bizonyos értéket.

2012. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kell a plusz fesz, a trafós töltők nincsenek ennyire pontosan belőve.
2013. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!