Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kis fordulatszámú elektromos...

Kis fordulatszámú elektromos motor?

Figyelt kérdés

Építenem kéne egy mechanikus intervalométert. Igazából baromi egyszerű maga a felépítése, a használhatósága. Szükségem lenne egy kis, elemmel működő motorra, ami körülbelül percenként egy-két fordulatot tesz meg.

Nagyon nem értek ezen részéhez a dolognak, nem tudom hol és mennyiért kaphatnék ilyet. A válaszokat előre is köszönöm.


2012. nov. 10. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyanról hogy fogaskerék áttétel hallottál már?


Egyébként ha ilyen határozott idejű motort akarsz csinálni akkor azt úgy is lehet hogy fogsz egy 50Hz es áramforrást és diódákkal szétválasztod a pozitív és negatív hullámokat és két szabályozható ellenállást használva külön külön a periódusok amplitúdóját változtatva az egyenáramú motorod vagy jobbra 0-max vagy balra 0-max fog forogni vagy ha egyenlő a két oldal értéke akkor rögzül 0 a motor forgása. Én már csináltam ilyet , amúgy ilyesmi van a komoly cnc gépekben is szervó motoroknak nevezik és pont az a lényege hogy ms pontosságú periódusidőket lehet vele megvalósítani mondjuk ott nem ilyen gagyi módon csinálják hanem a hullámot tologatják el a feszültség tengelyen ,persze nem 50 hz et csak háztartásban az ami egyből adott így viszont kicsit remegni fog a motorod.

2012. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hallottam már fogaskerékáttétről, de egyelőre csak egy játékautó motorjához tudtam hozzájutni, ami forog mint az állat, szóval vagy rengeteg fogaskerék kellene hozzá, vagy egy méretben nagy.

De mivel nekem nincs helyem arra, hogy több fogaskereket helyezzek el, ezért is tettem fel a kérdést, hogy hol és mennyiért kaphatnék ilyet - eleve ilyet, ami lassan forog. Nem értek az elektromos motorokhoz, ezért egy alapból lassan forgóra lenne szükségem.

2012. nov. 10. 18:56
 3/3 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a teljes szinte teljes mértékben hasznavehetetlen választ.:)
2012. nov. 10. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!