Mi van a gépemmel?

Figyelt kérdés

Ma reggel bekapcsoltam a gépem és a windows betöltése után, mikor bejön az asztal, egy furcsa hang ütötte meg a fülem. Annyit hallottam, hogy a processzortól egy furcsa hang jön. Ilyen mély, zörgős hang. Ez akkor jelentkezett, mikor az asztal bejött.

Megtisztítottam a ventilátort, kifújtam, de nem lett jobb semmivel.


A processzorom tipusa: Intel Celeron E1600



2012. nov. 17. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy meghalt a ventilátor. Ha csapágyas lesz, kotyog, akkor hiába takarítod ki. Akkor szokta ezt a zörgő hangot hallatni. Sajnos cserés lesz.
2012. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Így, akkor nem ajánlatos bekapcsolnom a számítógépet?

2012. nov. 17. 10:13
 3/7 Neuhauser László ***** válasza:

BIOS-ban ha van olyan menü, hogy "hardware monitor" vagy hasonló, ott figyelt a procid hőmérsékletét.

Ha folyamatosan és viszonylag gyorsan emelkedik, akkor ne használd a gépet. figyeld, hogy a CPU hűtő venti pörög-e, esetlek mellé is nyúlhatsz (de ne érj hozzá semmihez) , hogy kézzel érzékeld, fúj-e rendesen.


És a lehető leggyorsabban szerezz be egy másik hűtőt (párezer ft - ért viszonylag jókat lehet kapni)


Ha bordával együtt fogod átszerelni, akkor ne feledd a hővezető pasztát sem

2012. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A ventilátor pörög. Igaz, hogy lassabb fordulatszámmal mint anno, de megy. Pár perccel a bekapcsolás után, elér egy bizonyos hőfokot, majd lekapcsol a gép. A ventilátort pedig minél hamarabb beszerzem!

Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 17. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Az előttem szólók csupa jót írtak, én azért meg merném állítani az ujjammal egy pillanatra ventit, hogy biztos legyek benne. ha elkussol, akkor az a rossz. csak ne a lapátok közé dugjad a ujjad, mert akkor szikrákat is fogsz látni, úgy ráb.sz...

Nekem,egy 3 év garis alaplapon 2 évig vinnyogott a venti (nem a procin) ha kicseréltem volna, ugrik a gar, ha szervizbe viszem akkor 1 hónapig nincsen gépem...

2012. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A fent említett processzorhoz nem tudtok ajánlani(linkelni esetleg) valami jó hűtőt?

Pár ezer forintos megteszi, csak tudjam végezni a munkámat.

2012. nov. 17. 14:47
 7/7 A kérdező kommentje:

Az imént bekapcsoltam a gépet és néztem a biosban a hőfokokat meg a fordulatszámot. Furcsáltam, hogy a hőmérséklet 19-23 fok között ment és a fordulatszám is 2230-2380RPM között teljesített.

2 perccel a bekapcsolás után, még mikor a BIOSban ellenőriztem akkor megszólalt ez a hang. A processzor ventilátorába nyúlkálni nem szeretnék, de az inteles matricához hozzányúltam és eléggé rezgett. Szóval most nem tudom, hogy mi van. Testvérem szerint pár perc után utomatikusan kikapcsol a gép.

2012. nov. 17. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!