Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány mA-ig terhelhető a...

Hány mA-ig terhelhető a bejövő telefonvezeték csatlakozója?

Figyelt kérdés

A bejövő telefonvezetéken elvileg van kb. 40V körüli feszültség. Ez nekem most tökéletesen elműködtet egy irányfénynek elegendő ledes világítást tök ingyen. De mivel nem akarom, hogy gond legyen, nem szeretném túlterhelni. Viszont jó lenne, ha egy kicsit nagyobb fényt adna. Most sorosan van rákötve 12 db. led ellenállásokkal.

Szeretném megtudni, hogy hány mA terhelést tudok rákötni összesen úgy, hogy az a szolgáltató felé még ne jelentsen gondot.



2012. nov. 21. 15:27
 1/7 anonim válasza:
800000000000000000000000000000akármeddig
2012. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Karesz6969 ***** válasza:

Első!


Ezt korrektül "kiszámoltad" gratula...csak azt nem tudom, miért kell válaszolni ha csak marhaságot tudsz írni a kérdező nem erre kíváncsi szerintem.


Kérdező, még terhelheted bőven ha azt vesszük, hogy egy átlagos LED dióda áramfelvétele 20-25 mA de itt egy link ahol a vezeték keresztmetszet függvényéban meg tudod határozni a max. terhelhetőséget.


[link]

2012. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, de szerintem nem a vezetékkel lesz a gond, hanem inkább a telefonszolgáltató oldaláról, mert bár teljesen legális, nem akarom, hogy észrevegyék, elvégre ingyen adják az áramot. Ami tehát fontos lenne, az inkább az, hogy mekkora az a terhelés, ami miatt nem fognak szankcionálni. (Most kb. 100 mA-rel terhelem.)
2012. nov. 28. 07:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs, utánaszámoltam, most csak 40 mA-rel.
2012. nov. 28. 07:39
 5/7 Karesz6969 ***** válasza:
A szolgáltatónak - rezes hálózaton és nem optikán! - édes mindegy mennyivel terhelődik egy leágazás, csak annyival tudod terhelni amennyit úgy is elvisel a rendező. Ha e fölé mennél a biztonsági áramkörök lekapcsolnak és szolgáltatás kimaradás történik. Ezt még nem tudja kideríteni a szolgáltató és nem is érdekli őt ha 100-200mA-rel terheled a vezetékét, annyit tesz mintha több telefont kötnél rá ami ugye nem illegális.
2012. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gabor.galilei ***** válasza:

Minden telefonközpont fogyasztói áramköre általában 48V -ról üzemel és áramgenerátoros jellegű, tehát állandó, kb 25-50mA állandó áram szeretne folyni. Ez függ a központ műszaki tudásától, technikai szintjétől.

Az előfizetőnél semmilyen terhelés nem hat ki az áramkör működésére, minden állapotot le képes kezelni, és az adott központ vonali áramánál nagyobb áram és feszültség soha nem lép fel (pl. 25mA vagy 48V).

A korszerű központok folyamatosan tesztelik a fogyasztói oldalt és rendellenesség esetén kizárják azt a működésből.

Pl. rövidzár vagy szakadás vagy nem megfelelő ellenállású "telefonkészülék" esetén.

Tehát bajt nem csinálhatsz, de bármikor megszűnhet a működés.

Még egy apróság, a tesztelések során ha gyanús mért adatokat talál, esetleg rá is csengethet a felhasználóra egy nagyon rövidet, ekkor 100-120V csúcsfeszültség is megjelenhet rövid időre, ami hazavághatja a LED-jeidet ha ez ellen nem véded meg. :)

2013. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt választ.
2013. febr. 5. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!