Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen erősítőt tudnátok...

Milyen erősítőt tudnátok ajánlani ha én Metál stílusban akarnák zenélni?

Figyelt kérdés

Idáig akusztikuson jácodtam és ezért sajnos nem értek ezekhez. Kellene valami jó, multiefekt'is.

Ilyesmire gondoltam:

http://www.youtube.com/watch?v=dn1GXYVbhd0



2012. nov. 28. 13:51
 1/9 anonim válasza:
Hát ha metalosat akarsz venni(és tudsz rászánni több péznt) akkor mindenféleképp Line 6. De ha multieffektet is akarsz akkor nem kell feltétlenül metalos erősítő...elég egy marshall is....Multieffektből pedig a Digitechet ajánlom.Olcsó is és jó is...viszont az electro harmonix-metal muff az mindent visz: http://www.youtube.com/watch?v=K5ujrfOUmpM
2012. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

[link]

nekem ilyen van, 99 különböző hangzás akusztikustól a "metálosig"..de sajnos elég borsos az ára

2012. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönom mindkettőtöknek.Úgy döntöttem hogy veszek egy ilyen Metal Muffot és hozzá egy Marshall erősítőre gondoltam.

Még maradt egy pár kérdésem:


Ha van nekem ez a metal muff akkor elég nekem egy

Marshall MG15CF hogy elérjem a kívánt hatást?

Vagy tudtok ajánlani jobbat?

(persze az ártól is függjön mert 100 000-nél többet nemtudnák adni érte).

2012. dec. 2. 12:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Az előbb leírt marshall vagy inkább a Line6 SPIDER?
2012. dec. 2. 13:04
 5/9 anonim válasza:
Nem tudom, a videót nem volt lehetőségem megnézni, de én a zoom g1xn-t tudom ajánlani, és egy marshall kombót (lehetőleg olyat, amihez dugható lábkapcsoló). Én ezt használnám akár hosszútávon is (persze kiegészítve) akár fellépéshez, koncerthez is. Állíts be a zoom-on magadnak egy boostert (max fokozaton), állíts be hard rock/metal hangszínt az erősítőn (a kézikönyvben lesznek hangszínbeállítások), kísérletezz a zoom hangszínszabályozójával, esetleg rakj be zajzárat (booster mellé nem elég tenyérrel némítani a húrokat, bár ha lábkapcsolód van, akkor csak simán tedd át tiszta csatornára az erősítőt (ha éppen nem játszol/vársz)(bár engem nem foglalkoztat a zúgás, egyelőre nem koncertezek úgyse)), és tekerd fel maxra a torzítást. A booster minden ilyen kis előmetálocska hangzásból vadállatot csinál. A többi már csak a gitárodon múlik. E mellé persze lesz egy remek tiszta hangzásod is ha kikapcsolod a boostert, és modulálsz. Ha érdekel, akkor privátban, vagy akár itt is küldhetek példának pár beállítást a pedálhoz bármilyen műfajhoz (akár funk, power ballada, funky, jazz, blues, komolyzenei stb is).
2012. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
ja és ha egy pedálban benne van az, hogy "metal", akkor ne sok jóra számíts, nagyon sok lesz benne a felharmonikus, nagyon dobozhangja lesz, túl sok lesz benne a basszus (ráadásul eléggé műanyag hangon) stb... a booster+erősítő+lábkapcsoló megoldás a legjobb
2012. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rájötem,hogy az a dolog amit én keresek,valójában egy pengetéstechnika.Amikor a pengetővel megpengetem a húrt utánna az ujjammal is hozzáérek és attól a rezgéstő adja ki azt a fura hangot.De továbbra is érdekelne a tanácsotok a további dolgokra amikkel foglalkoznom kellene
2012. dec. 11. 07:44
 8/9 anonim válasza:
"Pinch" üveghangra gondolsz szerintem :D Arról nézz videót igazából, és csak csináld, és egyszer azt veszed észre majd, hogy megy. Így volt velem is :) Vékony pengető, vékony húr. Ez mind segít.
2013. jan. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2013. febr. 11. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!