Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 13,8V-os +-15%-os szerkezet...

A 13,8V-os +-15%-os szerkezet működik 11V-nál?

Figyelt kérdés
Néztem egy rádió adó vevőt. Elvileg 13,8V +-15%-os (vagyis: 11,73V-tól 15,87V-ig). Nekem viszont egy régebbi akkuról menne. Ha az akku merül és csak 11V-ot ad akkor már nem tudok rádiózni?
2012. nov. 29. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Pár tized nem számít semmit. A pluszmínusz 15% sem, azt nyugodtan túl lehet lépni, ha csak minimális eltérésről van szó. Ez olyan dolog, hogy a tegnap lejárt sört is nyugodtan megihatod ma, kutya baja, de valami határértéket meg kell adni.
2012. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.


Én inkább kevesebb feszültséget adok neki mint 12V. Az, hogy kb. 16V a felső érték nem érdekel, nem 24V-os akkurúl működtetném. :)

2012. nov. 29. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, 24 az már lehet, hogy túlterhelné egy kicsit. :) De 12-ről menni fog az, nem olyan nagy a különbség.
2012. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagyis 11 körüliről, akarom mondani. Ahhoz már bazinagy eltérés kell az optimálistól, hogy ne működjön. Pláne, hogy eleve 30%-os tartományt adnak meg, amiben ezer százalékig biztosan működik.
2012. nov. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!