Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy az akkutöltő...

Lehetséges hogy az akkutöltő tönkreteszi a tölthető elemeket?

Figyelt kérdés
Enegizer ch2pc-eu töltő. És többnyire energizer AAA tölthető elemek. Kb egy évig nem használtam az elemeket, nem feltöltött állapotban használtam.

2012. dec. 5. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Azoknak jó eséllyel annyi.
2012. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy az egyszerű töltő nem biztos hogy mindegyik akkut feltölti és elég ha a sorba kötött akkukból egy ne legyen jó, az egész nem működik.Az IPC-1L töltővel a töltés végeztével ki lehet íratni az egyes akkuk töltöttségét. és rögtön lehet látni melyik nem jó!A töltők többsége csak azt írja ki hogy leállt a töltés de azt hogy mennyi is van az akkuban nem!
2012. dec. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És ezt nem szabad csinálni hogy feltöltetlenül elteszed az akkut mert mélykisülésbe megy átkristályosodik és vége!
2012. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a töltő botrányosan hanyag, tróger, átgondolatlan konstrukció! Nincs benne semmi, ami megállítaná a töltést. Egyet szétszedtem már, onnan tudo. + Megmértem a kimenetét, és több mint 5V -os (ettől jóval több) csúcsértékű lüktető feszültséget ad üresben.
2012. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mikor töltött egy AAA elem? Feszültséget vagy áramerősséget mérjek és mennyinek kell lennie?
2012. dec. 6. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan az akkutöltőd, hogy egyszerre csak kettőt lehet tölteni vele, akkor mindig csak azt a kettőt teheted abba a részbe! Soha ne keverd!! Ha az egyik akksi jobban merült mint a másik, az hazavágja a másikat! Egy akksit CSAK feltöltve tárolj!!! Akkor is merül egy akksi, ha nem használod, mert nem végtelen a belső ellenállása, és merül az állásban is, és ha már eleve lemerülten teszed el, alább merül, és ahogy fentebb írták, egy merülési szint alatt mélymerülés jön létre, ami elindítja a visszaszámlálót az akksi halála felé. nAz akksiaid kuka. Vehetsz újakat.
2013. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sorba kötött akksiknál amelyik nem melegszik, az a döglött.
2013. dec. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!