Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A LED szallagot össze tudom...

A LED szallagot össze tudom kötni úgy, hogy elemekről kapja az energiát?

Figyelt kérdés
Na és mennyi, és milyen elem kellene nekem?
2012. dec. 11. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A LED szalagot úgy tudod összekötni, hogy párhuzamosan kötöd a negatívat a negatívval, a pozitívat a pozitívval.

Sajnos nagyon hamar megeszi az alkáli elemeket, úgyhogy ezt nem javaslom. Nem írtad, hogy milyen szalagról van szó. Úgy tudom, hogy a legtöbb 12V-ról megy. Tehát 7 vagy 8 ceruza (vagy "baby" vagy mégnagyobb méretű) elemet kell sorba kötni, hogy elég fényesen világítson.

Várhatóan pár óra alatt teljesen lemeríti az elemeket. Ezért nem javaslom, hogy elemről tápláld őket. Inkább szerezz hozzájuk egy 12V-os adaptert! ;-)

2012. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!