Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ehhez jó nekem egy autóakksi?...

Ehhez jó nekem egy autóakksi? (Hordozható áramforráshoz kéne)

Figyelt kérdés

Az lenne a feladat, hogy egy 55 W-os 12 V-is reflektort kell működtetnem olykor, na és arra gondoltam, hogy kb 40 Ah-s akksit már egész olcsón lehet venni.


ha jól számolom, akkor ez kb 4,5 A-t jelent óránként, azaz ha fullra töltve viszem a hátizsákban az akksit, és max 2 órán át használom, majd ismét fullra töltöm, akkor ez így tud működni hosszabb távon?

Ha ez így számolható, akkor tulképpen csak kb 9 A-t fogok leszívni a 40-ből, de ez már extrém eset, általában csak max 1 órára kellene, tehát -4-5 A amit leszívok. Igaz?


Mi a véleményetek? Működni fiog ez így nekem vagy az akksi nem bírja ha így leszívok 4-6-8 A-t belőle?



2012. dec. 11. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ehhez elég egy ilyen is:

[link]

2012. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi, na de egy 10-es nem túl kicsi? úgy értem, ha tényleg megy 2 órát róla a reflektor, akkor nullára leszívja kb, nem? az nem baj neki? nem lesz attól zárlatos meg akármi más baja?

na meg ennél akkor már nem stabilabb megoldás egy 40-es, és ha abból leszívok 9-10-et, akkor az tuti nem megy tönkre?

2012. dec. 11. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, az akksikat nem ez teszi tönkre, hanem a -20'C tól 50'C ig tartó működési tartomány és az ehhez társuló nagy indítóáram, itt nem állnak fent ezek.
2012. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 40Ah akkut nem javaslom, mert legalább 20kg! Egyrészt nagyon drága is. Sőt, ha csak ritkán használnád, akkor nem is olmosat kéne venni, hanem valami olyant, ami magától nagyon lassan merül le.
2012. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi, de pedig pont volt ma hasonlóról egy kérdésem, és ott meg teljesen lebeszéltek az akksiról :(

röviden: hogy 2-3 db 12V-os fogyasztóra lakásba is vennék egy akksit mert akkor megoldva a szünetmentes táp kérdése is, és állandóra rajta hagyni a töltőt, egyébként meg kb max 3-6 A felvétel menne róla mondjuk napi 10 órát.

erre is ajánlanád pl?

2012. dec. 11. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Autó akkut biztosan nem! Azok szakaszos üzemre készülnek. RÖvid, de nagy áramterhelésre vannak optimalizálva. Litiumos, esetleg NiMH akkut javasolnék. Az autó akkun amúgy sem hagyhatod rajta a hagyományos, 5-6 ezer Ft-os töltőt, mert azokban nincs semmilyen szabályzás, simán tültöltik az akkukat.
2012. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ay de bonyolult ez :(

és akkor milyen típust ajánlanál, ha szted az ólmos nem jó?

az nem gond h drága, mert tudok olcsón szerezni !!!

pl most 40-eset 8 ezerért, lés teljesen jó minőség, csak annyi h nagykeráron és még ott is akcióban tudok hozzájutni


na de akkor a NiMH vagy a Litiumos az tök más is mint egy ilyen, amit mutattál? most ha csak az a gond szted h figyelni kell rá, mert lemerül magától, akkor hát istenem, a lakásban azért fel tudom rá tenni a töltőt 1-1 éjkszakára ...

viszont megérné, h ha meg kell, akkor teljesen simán kibírja a reflektort 2 órán át, és ne kelljen izgulni h vagy elég vagy nem, na ezért gondoltam nagyobbat (hátitáskában simán tudom hordani, annyira azért nem vészesen nehéz ... de amúgy a többi típus könnyebb ?? a Litiumos vagy a NiMH súlyra is más ugyan akkora kapacitású? )

2012. dec. 12. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!