Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit vegyek? Elosztót, vagy...

Mit vegyek? Elosztót, vagy hosszabbítót?

Figyelt kérdés

Üdv.


Azt vettem észre, hogy egyre könnyebben járnak ki-be a Jack dugók (3.5) a laptopomban. Ezért úgy gondoltam, nem azt koptatnám a továbbiakban, hogy ne kelljen 1 év múlva újat forrasztani bele.

A kérdés, nem tudom melyik gyengíti jobban a jelerősséget. Egy elosztó, vagy hosszabbító?


[link]

vagy

[link]


Esetleg észre sem veszem, hogy van valamiféle toldás?



2012. dec. 17. 03:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában 2 dologra lehet használni a Notebook jack aljzatokat.


Az egyiket arra, hogy MIKROFONT dugj bele, ez BEFELÉ viszi a hangot.


A másik aljzat KIFELÉ nyomja a hangot, erre fejhallgatót, hangszórót, vagy valamiféle kierősítést lehet kapcsolni.


Gondolom, hogy nem a mikrofont húzogatod ki-be, mert a legtöbb notebookon az adva van.


Ha a másik aljazatot használod, akkor is több lehetőséged is akadhat. Vannak olyan hangszórókészletek, amelyekben van egy fejhallgató csatlakozó is, érdemes ilyet választani. Ha azonban a fenti 3 lehetőséget váltogatod "állandóan", akkor az elosztót javaslom. Nekem is van, én a szgép hátuljába csatlakoztattam pár dolgot. Oda igen nehéz bejutnom, csak ezért ...


Gyengíti vagy nem gyengíti? Valójában nem hallod meg a különbséget. Nyugodtan használd az elosztót.


A hosszabbítás arról szól, hogyha túl messze vagy pl. az erősítőtől, hogy kihangosítsd a géped. De ettől még a gépedbe kell bedugni a dugót és akkor szerintem ugyanott vagy.


Ha túl sokszor mozdítod el a gépet a dugótól (pl minden nap hozod-viszed magaddal), akkor későbbiekben javaslom, hogy keress egy olyan csatlakozót, aminek az egyik fele az erősítőbe való, a másik fele (a kábel másik vége) pedig egy bluetooth jelvevő. Így a noti bluetooth-ján keresztül, de fizikai CSATLAKOZÁS nélkül le tudsz játszani dolgokat.


Valahogy így nézhet ki ... [link]

2012. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha két aljzatra van szükséges, akkor válaszd az elosztót, ha csak kevésbé akarod terhelni a beépítettet, elég egy hosszabbító is.
2012. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Első.

Ennyire nem akarok belebonyolódni. :)

Csak a fülhallgatóm huzigálom igazából, ami számottevő. Pusztán annyi érdekel, hogy melyik gyengíti a jelerősséget kevésbé.


Második:

Csak 1-re lenne szükségem.

2012. dec. 17. 23:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor egy hosszabbítót vegyél. Minél rövidebbet, annál kevesebb a plusz veszteség.
2012. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!