Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek a 2003 nyarán...

Szerintetek a 2003 nyarán (hagyományos fényképezőgéppel) készített képeket elő lehet hívatni? Mármint van esélye, hogy lesz közte jó kép, így lassan 10 év után?

Figyelt kérdés

Mert anno elfényképeztem 4 tekercs filmet, csak akkor nem lettek előhívva. Egész végig (lassan már 10 éve) ott vannak bent a fiókomban dobozostul, úgyhogy még fény sem éri/érte őket. Szóval van rá esély hogy ezek közül akár valamelyik kép is jó lesz vagy mindnek "annyi"?


3 Samsung és 1 Konica tekercsről van szó: [link]



#fénykép #Samsung #fényképezőgép #Konica #filmtekercs #analóg fényképezőgép #analóg fénykép #hagyományos fénykép #hagyományos fényképezőgép #hagyományos képkidolgozás
2012. dec. 20. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ezek soha nem mennek tönkre pusztán az idő múlásától.
2012. dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Előhívatlanul tíz év tárolás után jó eséllyel már semmi sincs a filmeken. Exponált filmet a lehető leghamarabb elő kell hívni.

Az előző válasz is igaz, az előhívott és megfelelő körülmények között tárolt filmre.

2012. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Golan Trevize ***** válasza:

Meg kell próbálni, de ne ilyen automata előhívós helyre vidd be, hanem ahol vállalják, hogy "kézzel" hívják elő.

Én is hívattam elő 3-4 éves tekercset, amit egy régi fényképezőgépben találtam.

Ha nem volt nagyon ingadozó hőhatásnak és magas páratartalomnak kitéve, én látok rá esélyt, hogy ha nem is tökéletes állapotban, de elő lehet hívni azokat a képeket.

2012. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A szobámban az egyik mély fiók alján vannak/voltak, se fény se hőhatás nem éri/érte őket.


Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 22. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!