Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy karórán nincs másodperc...

Ha egy karórán nincs másodpercmutató, ti hogy döntitek el, hogy lemerült az elem?

Figyelt kérdés

Vettm egy gyönyörű órát, de nincs mp. mutatója. Kicsit zavaró, mert ha egyszer lemerül és ránézek az órámra, azt hiszem, hogy van még időm, közbn meg mondjuk egy órája úgy áll :-)

Megfigyeltem egy halk, nem másodpercenkénti kattogást, de ezenkívűl,nincs más megállapítása annak, hogy még jár?



2012. dec. 21. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem vennék olyant amin nincs mp mutató.Nem rég vettem egy órát és azt is tudom ellenőrízni hogy eltér e a mutatott idő az atomórától.Mennyit siet vagy épp késik.
2012. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen zseni voltál, akkor érdemes magaddal hordani egy másik órát :)
2012. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Édesanyámnak is mp.mutató nélküli, neki kb 2,5 évig bírta egy elemmel, gondolom feltűnik, ha egy órával ezelőtt is ugyannyi volt az idő :-) ez esetben ott a telefonom. Nem bántam meg, hogy megvettem, gyönyörű! De azért köszönöm a válaszokat, már kezdem megszokni :-)
2012. dec. 23. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van rajta világítás(illuminátoros) akkor azzal is jól ellenőrizni lehet az elemet. Ha sötétben is csak pislákol akkor körülbelül néhány hónapja van hátra egy lítium elemes márkás órának.
2018. jan. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta már másik van, mert a fém szíjáról elkezdett lejönni a bevonat, elkezdett rozsdásodni, így irritálta a bőröm. Egy sima, kb. 2cm-es számlapos analóg óráról volt szó, semmi extra. Egész jól bírta egyébként, 2-3 évig, aztán feltűnt, hogy jócskán késik, ergo teljesen megállt, elemet cseréltem benne, majd utána adtam tovább.
2018. ápr. 13. 18:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta én is hozzájutottam egy ilyen mp mutató nélküli Seikohoz. 20 másodpercenként klattyan egy picit, más életjele nincs. Elmebetegek terveznek ilyet....
2018. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!