Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 32",37" meg 42" képátlójú...

Egy 32",37" meg 42" képátlójú 3D tv nek mi az ideális nézési távolsága 3d film esetén? Milyen közel kell ülni hozzá, hogy élvezhető legyen a 3d tartalom.

Figyelt kérdés

Erről mi a vélemény?

[link]



2012. dec. 23. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A 32" -osnál full hd esetén 125 centi az optimális.

A 37-esnél 145 cm.

a 42-nél 160 cm.


Természetesen régi, kisebb felbontás esetén növekszik a nézési távolság is. Erről még több infót találsz a következő címen (ott azt is leírják, hogy miért ennyi a táv) : [link]

2012. dec. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként úgy szoktam meghatározni a nézési távolságot, hogy egészen közelről addig távolodok, hogy az elemi kép pontokat már ne lássam elkülönülten, vagyis éppen egybe mosódjon. Az az optimális távolság a FULL HD műsorhoz, az akár sík hatású vagy 3D kép.


Az optimális távolságnál távolabbról is lehet nézni, de akkor a finomabb kép részletek már egybe mosódnak mint a közelről látható kép pontok ahogy eltűntek távolodáskor, ugyanúgy tűnik el a részletes kép tartalom is. Akkor viszont felesledgessé válna a HD felbontás.


Még egy ami nagyon fontos..

Amit leírtam, az az aktív 3D rendszerekhez igaz.

A passzív 3D kbb az optimális nézési távolság kétszereséről nézhető jól, különben sűrű vízszintes csíkozódás látszik a képernyőn, mert a passzív rendszer elvéből adódóan a felére csökken a függőleges felbontás, amikor felveszed a hozzá tartozó 3D szemüveget.


Ezzel szemben az aktív rendszereknél a teljes felbontás látható, vagyis azt közelről érdemes nézni és több részlet is látszik.

2012. dec. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Erről mi a vélemény?

[link]


Az egy passzív rendszerű 3D-vel rendelkező LG tv. aminek csak sík képet nézve teljes a felbontása. Amint felveszed a szemüveget a 3D-hez, másis felére csökkena felbontás és megjellenek a vízszintes sűrű csíkok, mint a régi képcsöves televízióknál megszokhattuk annak idején.

Ez a passzív 3D elvéből adódik. Ezeknek a rendszereknek ez a hibája.


Szerintem vegyél egy Samsungot, az teljes felbontású tiszta képet mutat szemüveggel is 3D-ben.

2012. dec. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi a vélemény a Samsung 40eh6030 3d tv röl?Jobb lenne az lg37lm620s töl?Azt tudom,hogy nincs benne smart de az nem is nagyon fontos nekem.
2012. dec. 25. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább csak arról beszélek amit ismerek.


Teljes hd-nél a függőleges felbontás 1080 sor normál esetben.


A passzív rendszer 3D-ben (szemüveggel) csak 540 sorban jeleníti meg a képet egy szemben.


A régi képcsöves televízióknál 480 sor állt rendelkezésre. Ez azért valamivel mégis több annál.


Viszont akkor, hogy ne látsszon a kimaradó sorok hiánya, (a passzívnál csak minden második sor látszik 3D-ben)ezért távolabbról kell nézni a képernyőt. Ettől a vízszintes felbontásnál sem látszik az a részletesség, (de csak 3d-ben) ami közelebbről jól látható lenne. Ezért elég nyögve nyelős a passzív rendszer.


Igaz, erősen hiányos a passzív 3D, de ha az aktív valakit tényleg zavar, akkor kényszerből el kell fogadni a passzívot, mint hiányos, kompromisszumos megoldást. Viszont ha nem zavar, akkor az aktív a tökéletesen részletes.

2012. dec. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!