Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha autóakksiról üzemeltetek...

Ha autóakksiról üzemeltetek pár dolgot, és folyamatosan rajta van a 6 A-es töltő, abból lehet baj?

Figyelt kérdés

Lakásban van pár olyan dolog amihez 12 V kell, és beállítottam szépen az asztal alá egy nagy autós akksit.

Az jutott csak eszembe, hogy egyszer valaki mondta, hogy töltőről nehogy üzemeltessek elektronikát, mert tönkre vágja, mert az teljesen más jellegű, valami impulzus-szerű áramot ad.


Most akkor ha rajta van a töltő az akksin, és úgy mennek az eszközök róla, akkor ez nem számít? Vagy nem értem a dolgot, h ilyenkor is bezavar neki a töltő?

Hiszen elvégre összeérnek ott az érintkezők, na de ilyen esetben az akksi "lefogja" a töltő pulzálását vagy inkább olyankor töltsem, amikor nincs rajta fogyasztó?



2012. dec. 25. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatod "puffer" üzemben.

Az akkumulátor segít a töltőáram impulzusainak simításában.

Persze az sem mindegy, hogy mennyire "érzékeny" elektronika megy róla.

2012. dec. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de ennek nincs semmilyen üzeme, szal se puffer se egyéb, csak egy bekapcsoló gomb van rajta és kész ... aztán meg ledek jelzik a töltöttséget


hát igen érzékeny és drága elektronika megy róla ...


de ha csak "segít" a pulzusok kisimításában, akkor azt mondod, h valamennyi veszély fenn áll h esetleg tönkre megy?


azt értem, hogy egy lámpának aztán tök mindegy pl, de ez egy diszpécsernél lévő adóvevő-rendszer (több darab egyforma), ami alapjáraton (csak vételben) olyan 3-4 A körül fogyaszt összesen, és csak olykor megy ez fel 5-6-7 A-re, netán nagyon ritkán 15 A-re (de ez már eléggé szélsőséges, ilyen egy évben egyszer történik meg)


Hát ennyi összefoglalva. Na de elvileg az autóban is a generátor folyamatosan tölti az akksit, amikor üzemel róla sok minden, ott akkor ez nem számít?

(azt természetesen figyelem, hogy mikor van teljesen tele, és akkor lekapcsolom róla a töltést)

2012. dec. 25. 08:53
 3/4 anonim ***** válasza:

A generátoron van fesszabályzó, azt ne keverd ide.

Amúgy jól mondták, az akku pufferel, nem kell parázni.

Ha a töltőd automata akkor le se kell venned róla.

2012. dec. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem szal akkor sehogy se árt neki, max le kell szednem néha a töltőt (mert fogalmam sincs h automata-e, sztem nem, bár így ledekkel jelzi a töltést elvileg)
2012. dec. 27. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!