Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez az adapter hogy lehet 55W?...

Ez az adapter hogy lehet 55W? Miért írják rá? Mert ennyi a fogyasztása vagy ennyi a kimeneti teljesítménye? Ha az adatok alapján 32.4W-nak kéne lenni vagy nem?

Figyelt kérdés

Ein:240V 50-60Hz 55W

Aus:12V---2.7A


2012. dec. 26. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi a felvett teljesítménye. A kimeneti meg ezek szerint az a 32.4W. De ez nem mindig egyértelmű... (de itt igen, mert el különböztetve az Ein és az Aus értékei)


Bizony az adapter nem 100%-os hatásfokkal alakítja át az energiát a kívánt feszültség-áram szintre (számítás alapján kb 60% ami nem túl jó érték).


Ha hasznosnak vélted a válaszomat, kérek pontot.

Egyébként férfi vagy? Mennyi idős vagy kérdező?

2012. dec. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ffi28 ja és ne haragudj, de telefonom nyomkodom mellé ütöttem teljesen hasznos írj vmit és korigálom. És te?
2012. dec. 26. 02:33
 3/4 anonim ***** válasza:

#1: Nem túl jó érték, de ha egy hagyományos, soros áteresztő stabilizátoros tápról van szó, akkor nem is nagyon lehet jobb értéket elérni.


(12 V stabil feszültséghez legalább 15 V puffer feszültség kell, ehhez jön még az egyenirányító híd kb. 1,5 V feszültségesése, ez már 16,5 V, ott a trafó vesztesége... hamar kiadja hol is van az az 55W)

2012. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt vagyok ismét, mint első válaszoló. Sebaj, előfordul a mellényúlás. Egyébként meg tudod másítani -szerintem- a pontozásodat.
2012. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!