Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Abban szeretném a segítségetek...

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy 40-50 körül milyen bridge gépet érdemes venni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár az egyik nem brige de szerintem kicsit jobb, ha nem kell akkora zoom. [link] [link]
2012. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát mire szeretnéd használni?

Mert a Nikonnak pl. van a Coolpix L810-es gépe, ami igazából még kompakt. Csak kinézetben meg a zoom nagyságában és pár kisebb dologban hasonlít bridge gépekre. Ez biztos nagyon jó képeket tud csinálni (kiindulva húgom kis Nikon kompaktjából), de manuális funkciókat nem tud - és gondolom azért akarsz bridge-t, hogy megtanulhass fotózni, kísérletezzhes a beállításokkal, ,és hogy te tudjál manuálisan beállítani. Ez 55 ezer körül van.

Aztán áttérve a bridge-ekre:

Vannak gépek, amik 30x-os zoomal hitegetnek.

Ezt ne nagyon nézd, mert ilyen 14-16x-os megapixeles felbontásnál csak gyenge képeket fognak produkálni.

Az hogy 24 mm vagy 30 mm-es nagylátószög az se túl sokat jelent. Mindössze 1 foknyi különbséget.

A Fuji bridge gépekben már jó kis gépeket tud alkotni.

Az S 2980-astól a 4400-ig bármelyik jó kis gép.

Én használtan vettem egy régi Lumixot. Egy fotós barátom azt mondta, hogy azért azt válasszam, mert nem Fujinon, hanem Leica lencse van benne (ami lényegesen jobb) és optikai képstabilizátor.

A Canonnak is van egy kis bridge képe: Canon PowerShot SX150 IS

Az Olympus háza tájékán is szétnézhetsz.

Samsungot NE vegyél, amint lejár a garancia tönkremegy.


Konkrét típust nem nagyon tudtam mondani, de remélem hogy segítettem, és könnyebben fogsz tudni választani.

Nekem az is sokat segített mindig, hogy beírtam az extreme digital honlapjára (ez nem reklám!!) és ott az összehasonlítás funkcióval több gépet megnéztem egyszerre!

2013. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!