Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meg lehet állapítani valahogy...

Meg lehet állapítani valahogy egy régi típusú fényképezőgépbe való filmtekercsről, hogy van-e rajta kép vagy üres a tekercs?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés: hagyományos, tehát nem digitális fényképezőgépet hol érdemes eladásra meghirdetni? és kb mennyit ér egy ilyen manapság? kb. 20 éves lehet.
2012. dec. 29. 21:48
 1/8 anonim válasza:
tekercset tekerd szét, és tedd fényre és nézz át rajta, meglátod, hogy van e rajta kép
2012. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vissza tekered a filmet,kiveszed és elő hivatod a negatívot.
2012. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaa..azt hittem benne van a gépben még.
2012. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak előhívás után lehet megállapítani. Ha meg már előhívták, átnézel rajta :)

Vatera, aprók. Komolyabb filmes gépeknek van még értéke, pl. 1 vagy 2 számjegyű Canon Eos-ok, stb. A középméret is képvisel értéket. Ha valami kis kompakt retekfolt, akkor az értéke közelít a nullához.

2012. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat. szerintem retekfolt kategória inkább.


A film benne van a tekercsben és ha kihúzom belőle, gondolom sérülnek a képek, ha mégis van rajta valami. viszont ha mégis van rajta valami, akkor nem szeretném, hogy sérüljenek, előhivatnám. na, ez a dilemma. ha üres, akkor átlátok rajta? mert olyat esetleg tudok, hogy kicsit kihúzom és max egy-két kép elveszik, ha van rajta valami. nincs belefűzve a gépbe, csak benne maradt.

2012. dec. 29. 23:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha töküres és előhivatom, akkor bukta.. szóval így akkor nem lehet megállapítani semmilyen módon, ha jól értem. ha negatívként lenne a kezemben,a kkor nyilván tudnám, hogy állapítom meg, de ez még gépben van. visszatekernem sem kellett, ezért nem tudom. nem tudom, hogy üresen maradt-e benne, mert befűzve sem lett. vagy vissza is lett tekerve, csak elfelejtettük kivenni :-D
2012. dec. 29. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Géppel együtt beviszed negatívot előhívatni.

A gépet meg egy-két ezresért meghirdeted, hátha valakinek felkelti az érdeklődését.

2012. dec. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régebbi fényképezőknél a film továbbító kis kockán sérülés látható, hiszen azt mindig be akasztottuk hogy visszacsévélésnél ne tekerjük bele a filmet a tokjába. Mert olyankor huzigálta a száját a csaj a fotósnál. Újabb gépnél nem tudom, mert a canon fényképező ami csak max 2 órát volt nálam betekerte a filmet a tokjába minden kérdezés nélkül. Még senkit sem tudtam megkérdezni hogy ez most természetes-e? Vagy van rá valami praktika mint a Zenit-nél?
2012. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!