Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány voltos és melyik kivezeté...

Hány voltos és melyik kivezetése melyik pixelt világítja ki egy yamaha dvd-s520 dvd lejátszó kijelzője?

Figyelt kérdés

Mert szétszereltem egyet és ezt az alkatrész még használni szeretném, de nem merem túl nagy feszültségre kötni, mert félek, hogy elrontom.

Normális válaszokat kérnék, akár általánosan a kijelzőkre volatkozólag is.

Előre köszönöm!



2013. jan. 3. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Különálló elektronika nélkül nem hiszem, hogy meg tudod hajtani. Hobbielektrnika.hu-n érdeklődj!
2013. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy minden pixel külön ki van vezetve. (Nem is férne el annyi kivezetés rajta.) Inkább valamilyen multiplex módon kell meghajtani.

(Amúgy nézd meg, milyen típusú IC hajtja meg, és keresd meg az adatlapját a neten.)

2013. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

"akár általánosan a kijelzőkre volatkozólag is"


Először is egy (pl. LCD) kijelzőt nem szoktak közvetlenül meghajtani, hanem melléraknak egy direkt arra kifejlesztett meghajtó IC-t. (Erre utaltam korábban.) A közvetlen meghajtás elég bonyolult, nem szoktak külön vacakolni vele. Pl. az egyszerűbb, 1-2-4 soros karakteres kijelzőket (kenyérsütő gépen, stb.) a HD44780-as, vagy kompatibilis IC-vel hajtják meg. Ennek van egy 4 vagy 8 bites interfésze és egy utasításkészlete, és utasítások sorozatával lehet vezérelni.

A nagyobb kijelzők is hasonló módon működhetnek, meg kell nézni a konkrét meghajtó IC adatlapját.

2013. jan. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

1.Nincs semmi sem írva sem rá sem az áramkörre.

2.Ja de, de az 'Made in China'

3.Kb. milyen feszültség lenne a megfelelő?

4.Értem én, hogy kombinációk vannak és nem is közvetlen meghajtással akarok próbálkozni, de nem akarom fordítva bekötni és nem tudom, hogy egyáltalán melyik kivezetések a + ill. --ak...

5.Megnézem a weboldalt, egy pill.!

2013. jan. 8. 14:52
 5/9 A kérdező kommentje:
És ott semmi erre vonatkozólag.
2013. jan. 8. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Gyááá 3 perc alatt átnézted sok év anyagát. Neked ezzel kellene pénzt keresni!

Ha a kijelző típusát nem tudod, akkor kb semmi nem fogsz vele menni. Ha nincs rajta semmi, akkor esetleg nézd meg azt, hogy milyen chiphez van hozzárendelve, az sokat tud segíteni, esetleg a készülék szervizkönyve / alkatrészlistája tud árulkodó tud lenni.

Ugyanakkor szerintem ilyen hozzáállással nem fog működni neked soha.

2013. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Vazeratti!

Köszi válaszod!

Tudod, az a helyzet, hogy a nem idiótán megszerkesztett weboldalakon mindig van kereső.

Ott volt.

Ennyit a hozzáállásomról.

Annyi meg a tiédről, hogyha egyszer elmondtam, hogy sehol semmi sincs, se a chipen, se a kijelzőn nincs semmi, akkor ilyenekre ne kérdezz rá...

Kérdésem, hogy vajon tudod-e, hogy milyen fajta a kijelző...?

Normális vagy legalább megfontolt válaszokat szeretnék.

Kösz!

2013. jan. 11. 16:23
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Látom, hogy régi kérdés, de érdekes módon fel sem vetődött, hogy ez VFD-kijelző, pedig a vak is látja, meg jellemző is ezekre a készülékekre.

Meg úgy szakmai szemmel tekintve a kérdés is vicces. Hány voltos, persze.

2020. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ez VFD-kijelző, pedig a vak is látja,"

VF-kijelző, ugye erre gondoltál.

2020. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!