Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan zenekari keverőpult...

Van olyan zenekari keverőpult amelyiken nem bemenetből van több és kimenetből egy hanem épp fordítva, hogy van egy bemenet és annyi kimenet ahány csatorna és minden csatornához a hozzá tartozó kimenetet lehet keverni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább a feladatot írd le, ne az általad elképzelt és lehet hogy nem létező készüléket.

Milyen jelforrásod / jelforrásaid vannak?

Mit és mennyit akarsz ezeknek a jelével meghajtani?

2013. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nekem egy olyan valami kéne amibe a gépből megy egy helyen bele a jel és azt akarnám ezzel a valamivel csinálni hogy lenne 4 kimenete mert 4 erősítőm van és azokat rákötném, hogy ami abból a valamiből jön ki jel azt kapja az erősítő jelként és külön tudnám állítani, hogy melyik mekkora jelet kapjon.
2013. jan. 3. 22:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Most gondolkoztam kicsit és rájöttem, hogy ilyet én is tudok csinálni csak az a baj, hogy nem tudom, hogy hogyan kell bekötni egy sima tolópotmétert mert én csak amatőr vagyok még az ilyenekben. Te esetleg nem tudod elmondani vagy egy rajzon megmutatni, hogy hogyan kell bekötni?
2013. jan. 3. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:

A gép után először is kéne valami galvanikus leválasztás, a kapcsolóüzemű PC-táp szereti minden szeméttel teleszórni a jelet. Lehet hogy egy gaygi hangszórón nem zavaró annyira, de erősítőre kötve biztos feltűnne.

[link]

Mondjuk ez pont erre való.

Utána pedig kétszer négy (gondolom sztereó kiemenet, sztereó erősítők) szabályozható erősítésű műveleti erősítő alapkapcsolással szétosztani a jelet négy felé.

Valami ilyesmi egyszerű kapcsolásra gondolok:

[link]

R3, R4 nem kell, VR1A és VR1B potik helyett használj nyugodtan 4,7 kohm ellenállásokat. Tápfeszültségnek + - 9 V elegendő (kettős táp, földponthoz képest + ÉS - 9V)

Ha ezt elkészíteni egy varia panelra bonyolult, vegyél egy többcsatornás fejhallgató erősítőt, az is tökéletesen meg fog felelni a célnak.

Itt csak 3 és 6 csatornás van:

[link]

2013. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!