Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » "Ceramic resonator" mit...

Totanka kérdése:

"Ceramic resonator" mit jelent, mire való?

Figyelt kérdés

Vezeték nélküli egérben találtam, ez egy sárga alkatrész.


Egy Genius Traveler 620-ban találtam, aminek a leírása 27 Mhz átvitelt ír, ezen a holmin meg az szerepel, hogy "ZTA 16.00MX", aminek guglizása azt írja, hogy max. 30 Mhz.


Nem lehet, hogy ez a felelős a vezeték nélküli adatátvitelhez? Ez teszi az egeret vezeték nélkülivé?



2013. jan. 3. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Magában semmiképp, de több pár alkatrésszel egyetemben már igen. Ez valószínűleg egy oszcillátor áramkör egyik eleme.
2013. jan. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a terv, hogy ha ezt átszerelem egy vezetékes egérbe, akkor az vezeték nélküli lesz? Vagy mi egyebet kellene még áttenni?
2013. jan. 3. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:

A terv nem rossz, csak soha sem fogod megvalósítani.

Inkább fejts keresztrejtvényt vagy valami hasznosabb dologgal töltsd el az időt.

Ez a dolog kb olyanhoz hasonlít, mintha a távirányító elejéből az infra ledet forrasztanád bele hogy vezeték nélküli legyen vagy éppen egy rádió antennáját. Önmagában nem ér semmit.

2013. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jogos amit írsz, elfelejtettem leírni, hogy a vezeték nélküli egér háza el van törve, de működik, plusz a vevő is megvan hozzá. Tehát működik, csak használhatatlan, a belét átszerelni meg nem tudom a vezetékesbe, mert totál más a méret és a kiosztás is. De azért mennek a zöld kezek. :)
2013. jan. 3. 23:41
 5/7 gabor.galilei ***** válasza:

Felejtsd el. Ahogy a kérdéseidből látom, annyira nem vagy azért otthon a digitális technika rejtelmeiben. Én már 15 éve csinálom, nekem kb 1 heti munkám lenne, mire sok ötletelés és tesztelés után kb. 50% eséllyel meg tudnám oldani.

A rezonátor az oszcillátor elektronika meghatározó eleme, ami az oszcillátor frekvenciáját határozza meg. Nem olyan pontos mint az ugyanerre a célra használt kristályok, de sok helyen azért alkalmazható és olcsóbb.

2013. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ. :)


Ebben az esetben lehet, egyszerűbb lenne, ha találnék egy olyan vezeték nélküli egeret, aminek ugyanez a tudása megvan (5 gomb, görgő, DPI kapcsoló gomb), és talán egyszerűbb lenne, ha annak a lapját építeném át a nekem kellő házba.

2013. jan. 5. 23:47
 7/7 gabor.galilei ***** válasza:
Vagy veszel valahonnan egy rossz, ugyanolyan egeret, mint aminek a háza eltörött, sose lehet tudni, 500Ft-t biztos megérne neked, meg annak is aki eladná!
2013. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!