Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sztereó fülhallgató egyik...

Sztereó fülhallgató egyik anya csatlakozóját szeretném megcinezni. Milyen színű kábel hova illik?

Figyelt kérdés
Van egy 5 méteres sztereó fülhallgató kábelem(hosszabbító). Vásároltam egy cserélhető anya csatlakozót, azt szeretném visszacinezni. Van három szál: árnyékolás, egy piros és egy fehér szál. A csatlakozón az van egy négyzet alakú lyukkal ellátott vörösréz és egy kör alakú krómozott, ugyancsak lyukkal ellátott lemez. A kérdésem az lenne, hogy melyikbe tegyem a piros és a fehér kábelt, hogy megmaradjon a sztereó hatás. Az árnyékolás megy középre, azt tudom. Nem szeretnék kétszer cinezni.

2013. jan. 4. 16:16
 1/2 gabor.galilei ***** válasza:

Ez így, amit leírtál, nagyon nem egyértelmű. Csinálj róla egy közeli képet, rakd fel valahová és tedd ide a linkjét. Ha látjuk biztosabbat tudunk mondani.

Egyébként ha az árnyékolást jó helyre teszed, akkor már nem lehet nagy baj, maximum a jobb és a bal oldal fog felcserélődni, de attól még sztereó lesz.

Egy 3,5-es jack dugó bekötése így néz ki, ebből azért már lehet tudni mit hova kellene forrasztani.

[link]

2013. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na közben megoldottam, cinezés nélkül rákötöttem és kipróbáltam a sztereó hatást a gépen.

Szóval a piros szál megy a négyzet alakú lemezre, a fehér pedig a kör alakúra. (Az árnyékolás pedig középre.)

2013. jan. 4. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!