Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen televíziót vegyek...

Milyen televíziót vegyek 150ezer forint értékben?

Figyelt kérdés
Kritérium led legyen full hd, illetve legyen usb- csatlakozó rajta, fogyasztása legyen alacsony és nagyobb legyen mint 100cm! Aki tud egy jó márkát típust ajánlani azt megköszönném!

2013. jan. 7. 01:06
 1/6 gabor.galilei ***** válasza:

Én három hétig hasonlítgattam össze a TV-ket nekem ez jött ki mint messze legjobb ár/érték arány, tudás, kezelhetőség szempontjából:

[link]

de vigyázz nézz körbe, máshol már 150 körül kapható!

2013. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zsolt75 ***** válasza:

A SONY nekem bevált, de 150 körül szerintem LCD be kapsz csak ekkora méretet, LED eset nem.


Az LG-t nem ismerem, a SAMSUNG-ot meg kitiltottam a házból!

2013. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha 3D-set akarsz venni, akkor LG-t nem szabad, mert annak a 3D felbontása éppen fele a teljes HD felbontásnak.

Csak aktív rendszerűnél teljes a 3D felbontás.

Nekem a Samsung ami leginkább bejön.


Érdemes elmenni egy plázába és pl. a MMarktban még kell nézni a televízió falat.


Még ami fontos, a felbontás és nézési távolság aránya.

Az kb 1 : 1.5, vagyis a képátló közel másfélszerese.


Pontosabban úgy lehet meghatározni, hogy a képernyőt egészen közelről kezded nézni és addig kell távolodni, amíg az elemi kép pontok egybe nem olvadnak, sima felületet alkotva, ahol csak a kép finom részletei látszanak.


Ennél távolabbról a teljes felbontású HD kép részletei kezdenek elmosódni. minél távolabb megyünk, annál kevesebb részletet látunk.


A képátló háromszrosáról már csak akkora felbontásúként látjuk a FULL HD képet is, mintha csak régi és éles képű képcsöves tv-n néznénk az adást.


Ezeket sokan nem veszik figyelembe és örülnek, hogy "vettem egy full hd tv-t". Pedig nem is nézi olyan közelről, hogy az extra felbontást, a kép finom részleteit élvezni tudja. Jó ha erre is oda figyel valaki egy új tv vásárlásnál.

2013. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akartam küldeni egy linket az optimális nézési távolságokról: [link]
2013. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gabor.galilei ***** válasza:

A Samsung TV-k 3D szemüvege aktív típusú.

Ez azt jelenti, hogy kb 2-3 szor annyiba kerül mint a nem aktív szemüveg, és rendszeresen elemet kell benne cserélni. A LG szemüvegeiben nincs elem.

Cserébe viszont az aktívnak tényleg nagyobb a felbontása, amit viszont az átlag ember már nem nagyon vesz észre a szem felbontása és a TV távolsága miatt. Tapasztalatból mondom, már láttam az eddig készült összes 3D film 90%-t, ami kb. 50db! csak!

2013. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"az aktívnak tényleg nagyobb a felbontása, amit viszont az átlag ember már nem nagyon vesz észre a szem felbontása és a TV távolsága miatt."


A kulcs a nézési távolság! Azt mindenki szabadon megválaszthatja, mint a képernyő méretét vásárláskor.


FULL HD tv-t nem szabad messziről nézni. max. 2 méterről, átlótól függően.

Pl egy 127 cm (50 col)-os képernyőt HD adásnál 195 cm-ről érdemes nézni, hogy lássuk is amit nyújt.

Nagyobb képernyőt már arányosan távolabbról is lehet..



Ha az távolságot nagyobbra választjuk, akkor tényleg mindegy milyen tv-t veszünk. Onnan akár a régi képcsövesnek is, látszólag elég részletes lesz a képe. (Pontosabban a kép nem lesz részletes de azt messziről úgysem látjuk. Ahhoz pénz kidobás FULL HD tv-t venni.)


Ez nagyon fontos, hogy a tv kiválasztásakor eldöntsük, szükségünk van-e a teljes hd felbontásra. (Szerintem mindenképp!) Ha igen, akkor viszont vásárláskor megfelelő méretűt kell választani és nézésnél be kell tartani azt, hogy honnan, mekkora távolságból nézhetjük ahhoz, hogy lássuk is amit megjelenít.


Nem mindegy hol helyezzük el a tv-t, hogy a teljes HD nézéshez szükséges távolságban tudjunk elé ülni. Ez nem csak a 3D esetén fontos, hanem a szemüveg nélküli 2D képű tv-zéshez is fontos, ha a nagy felbontású anyagot szeretnénk látni is rajta.


Távolabbról nézve olcsóbb, kisebb felbontású készüléket, pl 3D-ben LG-t vagy bármilyen passzív szemüvegest is lehet választani és akkor jobb is ha távolabbról nézzük. Hiszen a passzív rendszer 3D-ben csak távolabbról nézhető a fele felbontás miatt. Kisebb felbontásban távolabbról lehet azon is látni a képet, mint a régi tv-n is láttuk, legfeljebb ott nem volt 3D.


Alapnak vegyünk példaként egy 100 cm-es átlójú televíziót.

Azt a kép átló másfélszereséről, 1,5 - 1,6 méterről érdemes nézni FULL HD műsor esetén.


Ha ennél távolabbról néznénk, akkor viszont teljesen felesleges a drága full hd-t választani, mert a képernyő átló méretének háromszorosáról (3 méterről) már úgysem látjuk az egyébként megjelenő több részletet.


Az, hogy az aktív szemüveg drágább..,

..de hiszen a jó tv is drágább.


A szemüveg akkumulátorát viszont érdemes töltögetni de akár elemet is érdemes tenni bele a kétszer részletesebb kép felbontás érdekében, ami megfelelő távolságon belül minden részletében élvezhető.


Tv felbontások:


540 sor - passzív 3D kép látható függőleges felbontása.

576 sor - SD ---- régi képcsöves analóg felbontás

720 sor - HD ---- 720 sorod HD, gyengébb hd kamerák képe

1080 sor - Full HD --- teljes, aktív 3D felbontás


Ennyi a különbség.

2013. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!