Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen projektort vegyek...

Milyen projektort vegyek otthonra?

Figyelt kérdés

Van egy öreg projektorom. Nem egy mai darab, gyengül a fényerő(tudom, ez egy idő után mindenképp bekövetkezik), de a készülék színeivel mindig is voltak bajaim, valamint a felbontás sem az igazi.

Nem vagyok egy szaki, ezért fordulok hozzátok. Milyen projektort vegyek ha egy kb 4-5 m átmérőjű fehér vetítővászonra akarok vetíteni otthon?

Csak filmezésre használnám, de fontos a szín minősége, a tiszta kép, nem szeretném ha a kép összemosódott lenne.


Egyenlőre azzal is sokat segítenétek, ha megmondanátok, hogy egy LED/LCD(/stb) projektor XGA/720p/1080p felbontással. És én is elkezdhetek keresgélni, persze nagyon örülök, ha saját véleménnyel küldötök egy modell nevét.


A segítséget előre is köszönöm



2013. jan. 7. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gyengül a fényerő vehetsz a régibe lámpát és kicseréled.

Ha megnézed az árakat akkor rájössz hogy a LED projector nem alternatíva, így azt mondhatom hogy már egyenes az út az alsó kategóriás LCD projectorok felé.


De ez a kérdés másban is megfogalmazódott már.

[link]

2013. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amiről tudok szak cikket mutatni, az a nézési távolság.

[link]

Vagyis hol tudjuk megkérdezni milyen fényerejűt kell válasszunk ami létre hozza az optimális távolságból is a megfelelő fényerőt.

2013. jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Sajnos mint ahogy emlitettem a prjektorom egy regi darab. Nem segit sokat a lampa csere a felbontason es azon hogy minden film elmosodik az akciodus jeleneteknel.

Akkor LCD utan fogok nezni.

2013. jan. 9. 16:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg ezt is érdemes lehet átfutni:

[link]


Sőt a kereső találatai között is lehet böngészni ha van türelmed: [link]

2013. jan. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!