Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ma is használnak oszcillószkóp...

Ma is használnak oszcillószkópokat, vagy létezik egyszerűbb számítógépes megoldás?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, használnak sok helyen.
2013. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És a hagyományos vagy a kézi digitális a jobb? Mennyire megbízhatóak a digitálisak, mármint mennyire tartósak, el tudnak romlani? Vagy milyen márkát ajánlotok, nem ajánlotok?

Ezt például érdemes:

ARM DSO Nano, Mini kézi Digitális Oszcilloszkóp

?

2013. jan. 9. 09:21
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Én szerintem a hagyományos jobb.. bár ez szerintem manapság ízléskérdése.

Amit linkeltél, nem tudom mit akarsz vele csinálni, szóval mit szeretnél mérni, így hirtelen engem ennyi pénzért nem nagyon győzött meg.

Persze mondjuk otthonra hobbiból jó lehet.

2013. jan. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen célra használnád. A régi, akár 30-40 éves, megahertz körüli, kétcsatornás készülékek kb. 40.000 HUF-tól kezdődnek, legalábbis én egyszer akartam venni, és leesett az állam az áraktól. Viszont azok jól használhatók és strapabíróak. Ha létezik olcsóbb digitális, akkor az is jó lehet, bár egy minőségi darab abban is drága.


Na, közben rákerestem, az egyik oldalon 27.000-ért láttam, egy fórumon meg azt írják, 50kHz-ig teljesen rendben van. Egycsatornás, de szerintem hobbi célra megfelelő ezért az árért. De léteznek még USB-s digitális szkópok (amik csak PC-vel együtt működnek), vagy szkóp kártyák is, azok között is körülnézhetsz.


Hasznos cikk.

[link]

2013. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és 50kHz fölött mire lehetne használni?
2013. jan. 9. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem az utolsó kérdésed, de itt a fórum, amire utaltam.

[link]

2013. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!