Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha égett szaga lett hirtelen...

Ha égett szaga lett hirtelen és megolvadt a műanyag, akkor ezeknek az akksiknak annyi?

Figyelt kérdés

Csináltam egy telepet, a fényképen látható, 3x2700 mAh sorosan, ill. egyenként 6 db 2700-es párhuzamosan kötve, mert egy kamerához ez kell nekem, hogy sokáig bírja, na és hiába biztosítékoltam le, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy füstöl és szaga van. Forró is lett.


Szerintetek akkor most ennek a sok akksinak végleg annyi és lehet őket kidobni vagy nem ártott meg nekik annyira?

(mostanáig se jöttem rá, mi ért össze)


[link]



2013. jan. 9. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet velem van a baj de nem értem, hogy a kétféle feszültség (ugye a 3 sorosan az 3.6V, a 6 párhutamosan meg 1.2V) hogy jut el a kamerához egy RCA csatlakozón. Ugyanis annak kettő darab érintkezóje. Három fesz, két érintkezőn... Nem értem hogy kötötted.
2013. jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
örülj hogy csak ennyi történt és nem robbantak fel a rövidre zárt akkuk !
2013. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

jaj ne vicceljetek már, a kamera 7-9 V között működik kb, na és én 2700-es akksikból csináltam pakkot, azaz 6 db-ot sorba kötöttem, ez így 7,2 V (ugye töltve 8,7 is), na és aztán ezeket a sorba kötött 7,2 V-os, 6 db-os egységből kötöttem 3-at párhuzamosan, hogy akkor 2700 x 3 = 8100 mAh-s telep lett 7-8 V-tal.

Na így lett belőle egy telep, és ez a fesz kivezetve RCA-ra.


De miért? mi tudott volna történni? ekkora is fel tud robbanni?


És a biztosíték miért nem vágott ki? (2 A-es)


és most akkor tönkre mentek ezek az akksik vagy sem? hogyan tudnám azt megnézni?

2013. jan. 9. 19:09
 4/9 A kérdező kommentje:

ja most látom, legelőször tényleg rosszul írtam, bocs


szóval természetesen 6 db sorosan, majd a 3x6 db párhuzamosan

2013. jan. 9. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért a kérdésben nem ezt írtad. Szedd szét az egészet, és utána szépen, figyelmesen kösd össze. Először megcsinálod a 3 soros pakkot, utána párhuzamosítod őket.Gondolom egy kettes, meg egy négyes tartó összetartozik. Akkor ezeket ott helyben kösd már össze, mert így az összes vezeték feleslegesen meg a szigszalag gubicsba.


És lehetőleg a forrasztásokat zsugorcsővel szigeteld, ne szigetelőszalaggal. És a végén kapni fogsz egy rendezett, átlátható akkupakkot.

2013. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de figy, én pontosan Így csináltam ahogy leírtad, csak oké, az igaz, hogy szigszalaggal ... és sokáig működött is egyébként, ma volt az első alkalom fél éve, hogy valami gixer volt, és elkezdett füstölni :(

azóta se jövök rá miért, és tiszta szerencse h pont észrevettem, egyszerűen érthetetlen


ja és igen, úgy van, ahogy gondolod, tehát 1 db 4-es és 1 db 2-es összetartozik, ezek alkotják a 6 db sorba kötött egységet, igen! na és ebből van 3

2013. jan. 9. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a csatlakozót először, utána marad az, hogy újrakötöd. Az akkukat is meglehet nézni, nem-e zárlatos valamelyik.
2013. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát ebből minden oké, egyedül azt nem tudom, hogy az akksi zárlatosságát hogyan tudnám megnézni ...

bár az automata töltő elvileg jelzi ha rossz, úgyhogy akkor végigküldöm az összeset rajta ...

2013. jan. 9. 21:55
 9/9 anonim válasza:
Na kiderült mi volt a baj? :D
2019. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!