Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan hálózatra...

Gabor.galilei kérdése:

Létezik-e olyan hálózatra visszatápláló inverter napelemekhez, ami itthon is kapható és akkor is használható ha nincs hálózati feszültség?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez biztonsági kérdések miatt van, de ilyenkor leválasztva a hálózatról miért nem láthatná el a házat árammal, amíg a nap süt? Mert most az ilyen inverterek nagy része ebben a helyzetben nem képes semmit csinálni, hiába van rákötve bármennyi napelem.

2013. jan. 10. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb eszköznél azért nem működik a sima ellátás hálózati feszültség nélkül, mert annak a bejövő részen figyeli a karakterisztikáját (hullámforma, zaj, frekvencia, amplitudó, stb..) és ahhoz igazítja az átalakított feszültséget is ami a házba fog kerülni azért, hogy ha esetleg megszűnik a megújuló forrásból származó energia, akkor észrevétlenül át tudjon váltani hálózati áramra, valamint visszafele is emiatt tud dolgozni, tehát ha többletet termelsz akkor a hálózati karakterisztikához szinkronizált áramot küld ki a hálózatba.


Ettől függetlenül biztos, hogy létezik olyan ami képes hálózati feszültség nélkül is 230V 50Hz-et előállítani, de szerintem ezek a 6-800 ezer forintos kategória alatt nem nagyon léteznek. Esetleg ha veszel egy valódi szinuszos sima invertert ami nem táplál vissza, akkor arra vissza lehet állni. De én ilyen téren inkább amondó vagyok, hogy amit lehet, oldajunk meg 24-48V-al. A világítást, a legtöbb intelligens eszköz (TV, számítógép..) bőven megvan max. 12-32V feszültséggel, szóval ha a házban van egy külön 48V-os egyenfeszültségű hálózat, akkor arról elég jó hatásfokkal (90+) lehet átalakítani a szükséges eszközöknek a feszültséget. Az, hogy a 12-24V-ot inveterrel feltornászod 230-ra, utána pedig az eszköz a saját tápján leresztül vissza a neki megfelelő egyenfeszültségre, az nagyon nagy pazarlás. AKár a felvett teljesítmény több, mint 50%-a is kárba mehet.


Mosógép, mikró.. ezeket tudom, hogy nem nagyon lehet meghajtani 48V-al.


Picit keresgélj az ezzel foglalkozó oldalakon. Úgy emlékszem, hogy létezik csak drága.

2013. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ , világos amit mondasz. Eddig máshol is azt ajánlották építsek ki mellé egy szigetüzemű invertert is, csak hát az egy kicsit húzós.

Miközben csak annyit kellene tudnia annak a nyavalyás visszatáplálós inverternek, hogy ha nincs hálózat akkor leválasztja a hálózatot és helyette a ház vezetékére kapcsolódik és elkezd úgy működni mint egy szigetüzemű inverter, amíg süt a nap. Ez nem igényelne túl sok gyártói fejlesztést és anyagköltség növekedést.

Egy kisebb természeti katasztrófa után mivel nincs hálózat, ott áll az a rengeteg napelem a házak tetején és nem lehet őket semmire használni, nevetséges.

2013. jan. 10. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ebbe van az üzlet :P


Én már alapból szigetüzeműre tervezem és nekem a visszatápláló lesz az opciós rész :)


Az átkapcsolást már könnyen meg lehet oldani egy relével is akár.

2013. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

[link]

Ilyet tudok neked szerezni 210 ezerért!

Számla, garancia, minden van. Vadi új!

2015. jan. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez majdnem olyasmi: [link] "Konnektorba dugható napelem rendszer 230V 500W - Napkollek"

Vajon mennyire működhet ?

2016. júl. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!