Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell ioncserélt vízzel...

Allllli kérdése:

Hogyan kell ioncserélt vízzel utántölteni az 5Ah-s 12 V-os motor akkumulátoromat?

Figyelt kérdés

-Levettem a hat savas rekesz kupakját és semmit nem láttam benne h lötyögött volna. Nem is kell neki vagy úgy elpárolgott a víz?

-Beleöntöttem mindegyikbe egy-egy műanyag flakon kupaknyi ioncserélt vizet, így már ellepi a cellákat az akksi alján, de felette van még kb 2-3 cm üres hely. Tele kellett vna töltenem vízzel? Maximum jelölés nincs rajta sehol.

-Az egyik rekeszbe kicsivel több víz került, ez okoz valamit?

-Utántöltés után szabad egyből tölteni árammal is?

-10,5 V volt az akksiban, az akkutöltő legkisebb fokozatával töltöm kb 1 A-al, mennyi ideig érdemes tölteni?



2013. jan. 15. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor még töltsél rá vizet, úgy hogy 1-1,5 cm-t ellepje a cellákat, persze egyformán.

Töltheted rögtön, 1A-el kb. 6 órára lesz szüksége.

Mérjed a feszültséget, ne menj 14,5V fölé, akkor kb. kész is van.

2013. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jan. 15. 22:52
 3/8 A kérdező kommentje:
És túltölteni lehet? Mármint beállítom időkapcsolóval h 6 órán keresztül töltse és el szeretnék aludni tehát nem fogom mérgetni h mekkora is a feszültség, valamikor hajnalban kikapcsol a töltés és kész. Esetleg árt neki, ha eléri a 14,4 voltot és még utána mondjuk egy órán keresztül még tölt? Vagy nem hagyjam ilyen kapcsolósra? Várjak reggelig?
2013. jan. 15. 23:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Még jó h ránéztem, 15,7 Volton járt. Levettemm a töltésről és 13,2 V ról folyamatosan csökken, eltelt 5 perc már csak 12,7 V-ot mutat. Ez normális?
2013. jan. 16. 00:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaa és már pezsgett a sav, hallottam...
2013. jan. 16. 00:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Az az akku már nem százas ha ilyen gyorsan tölt és merül.
2013. jan. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az akku, ha leveszed a töltőről (leállítod az autót) ejti a feszültségét, ha magára hagyod nagyjából visszamegy (nem kisül!) 12,6 környékére.

Ha úgy gondolod teljesen töltve van, tegyél rá egy autó helyzetjelző izzót (5W), illene neki 8 órát világítania, akkor még azért jó az akku.

2013. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5 Ah-s motorkerékpár akkumulátorról van szó, az is bírja 8 órán keresztül az 5W-ot?
2013. jan. 16. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!