Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üvegbiztosítékból 3 féle...

Üvegbiztosítékból 3 féle méret is van?

Figyelt kérdés

1, meglepődtem, mert tegnap vettem biztitartót, és mintha a kicsi és a nagy közti méret kellene bele, de szemre is a nagy mát túl hosszúnak tűnik.


2, lengőbizti-tartót tudtok nekem linkelni, mutatni? hát hónapok óta keresek, de semmit se találok, csak olyan kis vacakot ami kb 0,25-ös vezetékkel van szerelve, na de nekem meg kb 20 A-hez kellene 4-es vezetékhez, az viszont nem megy bele. Létezik valami masszívabb kivitelű, vastag vezetékkel is szerelhető lengő fajta?


3, aztán van az a műanyag, színes hosszúkás bizti, de az meg szintén mintha egy köztes méret lenne. én látom rosszul vagy tényleg így van?


Azért lenne fontos mindez, mert elég sok dologhoz kell, és egységesen egyformára akarnék mindent, hogy ne kelljen már 4 féle típusból 20 tartalék ...


(vagy esetleg mondjuk ez úgy van, hogy ha pl megy a 4-es vezeték, és közbeiktatok egy ilyen biztitartót a maga 0,25-ös vezetékével de csak 5-5 centi a két végén a vezeték, akkor ez a 10 cm vékonyabb vezeték nem gond neki? nem fog elégni vagy elolvadni vagy akármi? )



#biztosíték #biztosíték-tartó
2013. jan. 16. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én eddig kettő alaptípusról tudtam, amit 250V-ig lehet alkalmazni. Az 5×20 -as és a 6,3×30-as. A nagyobb feszültségek biztosítására hosszabbakat használnak az ívoltás miatt. Egyébként úgymond köztes méretűvel nem találkoztam még.
2013. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát ez az hogy eddig én se, aztán most nézek itt meglepetten ...

előttem van, és hidd el, 3 különböző méret

(egyébként csak 12V-ra kell szóval az nem gond, csak én már paranoiás vagyok, és inkább minden szálat 2x biztosítékolok, mert egyszer már kigyulladt egy kocsi amiért nem volt biztosítékolva rendesen és idővel elreszelte a kaszni a vezeték szigetelését .... na azóta nekem mindegy ki mit mond, inkább 2-őt is teszek a vezetékbe :DD ja és olyat is láttam h mindenféle biztosítékolás mellett is gyönyörűen leégett valami, szal ez is vicces kérdés, pedig a műszaki paramétereknek megfelelt)

2013. jan. 16. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!