Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek ebbe a szivargyújt...

Szerintetek ebbe a szivargyújtóba mégis hova kell forrasztani a + szálat?

Figyelt kérdés

Ilyet még nem láttam, a fotón látható szétszedve, na de semmi forrasztási pont nincs a (+) szálhoz.

Létezik hogy magához a rugóhoz kell a vezetéket? Mást el se tudok képzelni.


[link]



2013. jan. 16. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak forrasztgasd. Oszt lehet holnap meg leég a kocsid.
2013. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ekkora hülyeséget, ne idegesíts, még biztosíték is van benne, mint látod, már hogy égne le? nem véletlenül erre találták ki hogy megforrasszam? szted mit kéne vele csinálnom?


egyéb értelmesebb ötlet?

2013. jan. 16. 14:23
 3/9 Vortrex ***** válasza:
Persze hogy a rugóhoz kell, a másik kábel meg az egyik acél cuccra megy, ami a gyújtóban tartja menet közben (nem tudom a nevét)
2013. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A rugó és a biztosíték között lett volna egy kis fém "pogácsa" , abból jönne ki a vezeték. Itt ez hiányzik.
2013. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

na igen, úgy logikus lenne, ha lenne valami kis fémdarab a rugó és a bizti között, de oké, akkor megy a rugóhoz. csak elég hülyén csinálták ezt meg, na meg azt nézem h nincs olyan jól elválasztva a + és a -, azaz a rugó és a kis oldalsó fém része, ez is fura nekem.


na mindegy, még szerencse h van benne biztosíték, és akkor max kimegy ...


de egy ilyen mekkora áramot bír el max ?

2013. jan. 16. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább hajlíts oda egy megfelelő formájú rézlemezt, és arra forraszd rá a vezetéket. Rugót nem kéne forraztgatni mert 1) elég nehezen futja be a forrasztóón, 2) A forrasztás hőmérsékletén már lágyulhat, nem fogja elég erősen nyomni a biztit, aztán jön a kontakthiba meg a melegedés.
2013. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

oké, keresek vmit, vagy eddig egy sima alátétre gondoltam h azt oda teszem és ahhoz forrasztok


de ez elbír kb 16-18 A áramot vagy akkor már olvad?


azért kérdem, mert egyszer volt nekem csak 4-5 A-es lámpa is, gyárilag szivgyújtóval szerelve, de aztán már 20 perc után melegedett ...

2013. jan. 16. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában a szivargyújtó csati 10A-es (max) szokott lenni.
2013. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. jan. 16. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!