Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valami trükkel meg lehet azt...

Valami trükkel meg lehet azt csinálni, pl. valami átalakítóval, hogy egy nagyfrekvenciás digitális jelből ugyanolyan, de kisebb frekvenciásat csináljunk?

Figyelt kérdés

2013. jan. 20. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan mit?
2013. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gabor.galilei ***** válasza:

Ez így nagyon ködös egy műszaki ember számára. Így elsőre azt mondanám ,hogy igen, csak idő és pénz kérdése.

Ha megmondod mi konkrétan mi a feladat akkor valószínűleg pontosabbat tudunk mondani.

2013. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem értem mit kéne konkrétabban. Pl egy 50Mhz-es négyszögjelet szeretnék 1MHz-re transzformálni.
2013. jan. 20. 21:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy négyszögjel mitől digitális?
2013. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De véletlenül se áruld el a feladatot, az itt válaszoló képzettebb amatőrök, és profi szakemberek hobbiból gondolatolvasással is foglalkoznak.
2013. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi az a nagy frekvenciás digitális jel? Magas bit/s? Vagy nagy szimbólum sebesség? Egy négyszögjelben önmagában semmi digitalitás nincs.


Szerintem neked az kell, hogy egy vivővel (cos(omega*t)) beszorozd a jeledet, és így a spektrumokban megjelennek az összeg és különbségi frekvenciák, amivel egy sávkorlátolt jelet le vagy fel tudsz keverni alacsonyabb vagy magasabb frekvenciára.


De nem tudom, ezt érted-e.

2013. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szegényt jól elijesztetted :)

A válaszod 95%-a számára csak szó, nem pedig fogalom.

2013. jan. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gabor.galilei ***** válasza:

De ha tényleg nem mondod el mi a konkrét feladat nem tudunk segíteni, hiába szeretnénk. Én hirtelen 3 féle feladatot bírtam magamban megfogalmazni amire 3 féle megoldás van.

Pl. ha tényleg digitális a jel akkor egy digitális osztóval akár egy alkatrész felhasználásával is megoldható a feladat. Persze kellene tudni a jel egyéb műszaki paramétereit is.

2013. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7/8:


Gondolom, hogy nem érti (ha értené, nem kérdezne hülyeséget), de ha nem képes elmondani, mi a gondja, hogy segítsek rajta? Nem állok neki magyarázni az elsőéves anyagtól kezdve a keverés mibenlétét...

2013. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul írtam a digitálisat. Szóval analóg periódikus jel. De ettől eltekintve teljesen általános. Tehát van-e olyan átalakító, amit mondjuk egy 10Mz-es oszcilloszkóp elé téve, abból 50Mz-eset lehet készíteni?
2013. jan. 21. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!