Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hátránynak számít egy DSLR...

Hátránynak számít egy DSLR gépnél, ha nincs tükörfelcsapás expó előtt?

Figyelt kérdés
Egész pontosan az érdekelne, hogy ha nincs a (leendő) gépemen ilyen lehetőség, akkor a tükör okozta felcsapódás mennyire van hatással a hosszabb expóknál, pl. 30sec-nél? Valamint ezen funkció hiányában lehet e valahogy korrigálni? Előre is köszönöm a válaszokat!

#DSLR #MLU #tükörfelcsapódás
2013. jan. 22. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A hiányát leginkább úgy korrigálhatod, ha masszív állványt használsz, ami nem hagyja berezdülni a gépet.
2013. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt esetleg tudod, hogy a hosszú záridőnél jelentkezik-e a probléma? Valahol azt olvastam, hogy az 1/60-1/2 záridők között jelentősebb, csak nem tudom, hogy hol találtam, meg hogy egyáltalán jól emlékszek e rá.
2013. jan. 23. 13:38
 3/3 anonim válasza:
1/60-1/2-es záridőnél, még nem nagyon rezdíti be a tükörfelcsapódás. 10 20 30 mp-nél már igen. Itt segíthet egy komolyabb váz. Álltalában a felszerelésed 2x-esét ha elbírja, az már elég jó. Ha biztosra akarsz menni akkor még használhatsz távkioldót vagy ha nem akarsz rá költeni akkor állítsd be önkioldóra, így akkor se fog bemozdulni amikor megnyomod az expo gombot.
2013. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!