Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sok energiatakarékos izzónak...

Sok energiatakarékos izzónak miért rövidebb az élettartama, mint a hagyományos izzóké? Milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Volt már olyan, hogy csak 2-3 napig bírta az izzó és utána elromlott. Garancia volt rá, ki lett cserélve, de azaz izzó se bírta tovább.

Jelenleg is van energiatakarékos izzó a konyhánkban (ott van legtöbbet használva a villany). Ez az izzó már elég régóta bírja, de nem vagyok megelégedve se a fényerejével, se a színhatásával.


Ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen energiatakarékos izzót vásároljak.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. jan. 27. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani a Tungsram/GE csöveket. Szerintem rendkívül strapabíróak, már két éve felel ugyanaz a cső akváriumvilágításért, napi 10 órában. Már túllépte a 6000 órát, de még mindig jó. Nagyon jó a fényereje, azóta ezeket a kompakt csöveket használom. A WC-ben viszont sajnos csak egy évet bírt ki, de ez sok le/felkapcsolás miatt van. Én csak a 20W-s típusokat használom, vagy a t3 egyenes, vagy a t3 spirál csövet. A két konkrét típus


FLE20TBX/T3/827/E27 egyenes cső

[link]


FLE20HLX/T3/865/E27 spirál cső

[link]


Nagyon jó az ár érték aránya, és strapabíró. A kisebb teljesítményű csövekről nem tudok nyilatkozni.

2013. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!