Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akvárium világítást rakok...

Akvárium világítást rakok össze,2 db 14 wattos fénycsőhöz mekkora transzformátort lehet betenni? 28 wattosat nem találok sehol.

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem transzformátor, hanem fojtótekercs szükséges a fénycső üzemeltetéséhez.

[link]

Az adott fénycsőhöz egy villamossági felszerelések boltban, esetleg a kisállat kereskedésben is megmondják, h milyen fojtó és gyújtó kell.

2013. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valamikor azért használtunk neont, mert az aránylag hosszú fényforrás volt, és olcsóbb mint a hagyományos. Ha ma halaznák, bizti energiatakarékos égőt vennék. Sz gyújtó, se fojtó. A halnak meg mindegy.
2013. jan. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Energiatakarékos azért nem teljesen jó,mert a fénycső kisebb hőmérsékleten működik, és pl a felfröccsenő víznél kisebb az esély a durranásra, míg pl egy forró izzónál.

Sajnos durrant már szét így izzóm.

2013. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ma biztos LED-es világítást csinálnék. Alacsonyabb a fogyasztás, nagyobb az élettartam, ráadásul az akvárium felett, ami vizes, párás környezet csak törpefeszültség van.
2013. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem nem csak a halak fontosak, hanem a növények is, ezért az energiatakarékos kilőve, mert az nem egy jó megoldás, utána kérdeztem és olvastam is!

A LED annyira nem foglalkoztatott, mert amiket találtam, az iszonyú drága megoldás jelenleg még.

A fénycsöves a legkézenfekvőbb én úgy gondolom. Színtartományra össze válogattam különböző csöveket, hogy a növények megkapják a maguk számára legmegfelelőbbet és mivel a halaknak úgyis mindegy, így nappali fénnyel van kiegészítve. Nem drága, plusz nekem üvegtető van az akváriumom felett, szóval nem igazán érintkezik vízzel.

De az első válaszadónak köszönöm az információt, végül is mára megoldódott a dolog!

2013. jan. 29. 20:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit azért mondanék, hogy a LED-es világítást nem mondanám drágának. Én most tervezem az akváriumvilágításomat, 13ft-ért lehet kapni nagy fényerejű ledet. Van hideg és meleg fehér, kék zöld piros. Könnyen vezérelhető, össze kell válogatni ugyanúgy, mint a fénycsőnél. Egy PIC-el tervezem vezérelni, így nem csak szimplán felkapcsol, hanem gyakorlatilag mint a nap, felkel, és este "lenyugszik", illetve lesz még pár egyedi funkciója is. A kész világítások tényleg drágák, és szerintem nem is kielégítőek. Persze ehhez már mindenképp kellenek elektronikai ismeretek.
2013. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!