Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » árulja már el valaki hogy...

árulja már el valaki hogy mért kerülnek a profi objektívek (pl:Nikon AF-S 400mm f/2.8) milliókba?

Figyelt kérdés
én azt elhiszem hogy profi ,időjárásálló meg alacsony torzítás,stb,stb de akkkor is!!
2013. jan. 29. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én sem érte, hogy miért van az, hogy egy Bugatti Veyron árát valószínűleg életem során összesen nem fogom látni (nem, hogy birtokoljam), míg egy Suzukit 30 év gálya után talán meg tudok engedni magamnak. Az élet nagy kérdései...
2013. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a 400 mm gyári obi jóhogy ennyi. nagyon precíz, pontos, tökéletesen működő rofi műszer. hiszen egy top DSLR is egymillió, vagy afelett. (5d mk3, 1d mk4, 1ds, ds3...)

ez egy szakma, amihez drága, profi felszerelés kell. a profi fotósok nem százezres gépen dolgoznak ráadásul hanem sokmagos macen, workstationon...

2013. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hogy őszinte legyek ha lenne annyi pénzem amennyi a veyron akkor sem vennék azt...előbb vennék megemnak telefotó üveget :D..de igen sajnos ez így van ahogy mondod..
2013. jan. 29. 15:19
 4/13 A kérdező kommentje:
második kommentelő!tisztában vagyok az említett üveg képességeivel..tudom hogy profi műszer...és minden álmom h egyszer valahogy vért izzadok és meg tudom venni magamnak .és nekem is profi gépem van néhány objektívvel...sőt az árakkal is tisztában vagyok...engem az érdekelne hogy mi kerül ennyibe?a gyártás során ?az anyagok amiket felhasználnak? csak azért mert nagy fényerejű(f/2.8)?vagy a név?...néha tényleg nem értem..
2013. jan. 29. 15:25
 5/13 A kérdező kommentje:
amúgy az hogy valaki profi fotós...nem feltétlen azon múlik h sokmagos mac-en szerkeszt és D4 váza van...
2013. jan. 29. 15:27
 6/13 anonim ***** válasza:
azért mert sokkal nagyobb lencsék (és több is) vannak benne, tehát eleve minden drágább benne, aztán belőttek neki egy ilyet. eléggé célszerszám egy ilyen (autóversenyekre, focimeccsekre) való csak.
2013. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én vadállatok fotózására használnám..terepen,erdőben,esőben...nem tehetek róla erre izgulok..van aki kocsikat szereti,van aki a lovakat ,van aki a kütyüket..
2013. jan. 29. 15:41
 8/13 anonim ***** válasza:
akkor miért nem jó egy tizedannyiba kerülő zoomos tele?
2013. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a beépített anyagok kerülnek ennyibe. Hanem a pl. a kifejlesztése. Az a sok-sok ezer mérnökóra, japán mérnök-óradíjjal. Ráadásul a kifejlesztés költsége jóval kisebbb termék-darabszámon oszlik el, mint egy párszázezres "tucat" profi teleobjektíven.
2013. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
utolsó! hát igen, ebben van valami amit mondasz.
2013. jan. 30. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!