Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ehhez a hangfalhoz mekkora...

Ehhez a hangfalhoz mekkora erősítő kéne?

Figyelt kérdés

Csáo, szóval van két hangfalam amit házilag készítettem. Két utas hangfalról van szó. Csak az erősítőt nemtudom hogy milyet kéne vennem hozzá, esetleg csinálni.

Na. A mélynyomó az nem valami nagy, egy 10" 100/80W, de viszont autó mélnynyomó szóval 4Ohm.

A magas pedig egy piezzo [link] ami: 4Ohm-on 300W, 8Ohm-on 150W.

Ha összeadom hogy 80w+300W= az 380W egy hangfalra, szóval kettőre majdnem 800, de azé 800w erősítő az sok lenne nem?

Na az a kérdésem hogy mekkora erősítő kéne ?

A válaszokat köszi előre is


2013. jan. 31. 22:05
 1/3 bamboochatheone ***** válasza:
Hát ez elég érdekesen fog szólni. Milyen hangváltó van benne?
2013. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jól szól, ahhoz képest...először egy autó erősítővel hajtottam egy magnat rave 560-al. Jól szólt, de aztán eladtam az erősítőt...és gondoltam talán nemis kell akkora erősítő neki.
2013. jan. 31. 22:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapszabály, ha nem akarod széthajtani a hangfalat és kevésbé torzított hangokat szeretnél hallani belőle, akkor a legkisebb terhelhetőségű komponens - itt 80/100W - felére méretezd az erősítőt. Azaz egy 50W-os erősítővel kiválóan fog szólni és nem kell félni, h kilövi a membránt. Az 50W valódi, szinuszos 50W legyen és nem a kínai mérés szerinti mindenféle burstök meg zenei teljesítmény, stb ... !
2013. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!