Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani...

Valaki megtudná mondani milyen árnyékoló hatása van a palatetőnek?

Figyelt kérdés
Egy Cb antennát szeretnék telepíteni a padra, de sokan írják, hogy nagy az árnyékoló hatása, sátortetős házunk van tehát a tető felé és kültérre semmiféleképpen sem tudom tenni, egy cross dipolt szeretnék..

2013. febr. 1. 14:34
 1/3 minecodus válasza:
Ugyan olyan mint a többi tető.Minimális,szinte észrevehetetnenül gyengíti a jeleket.A fémtetőknél kell kívülre tenni az antennát.Nekünk lindab tető van a nappali felett és nincs internet a helységben.Az antenna nekünk fent van a padláson,és 5cm vastag betoncserép sem áll utat a rádiohullámoknak.Tehát bárhova teheted,csak figyelj arra hogy ne legyen sok fém,és más adóvevő rendszer közvetlen mellette.
2013. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokan írták nekem más oldalon, hogy egyáltalán nem lesz jó mivel a pala 80%-ban árnyékol.
2013. febr. 1. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! 446Mhz környékén "garázdálkodok" meg 27Mhz-is. nem javaslom! én is így voltam itthon. nem tudom, hogy a cement kötőanyag, vagy az azbeszt ami bele van keverve, de rohadtul árnyékol. igaz nekem sirio antennám van, padlástérben, de mocsok módon levette. úgyhogy egy tartó konzollal falon kívül van már a kollineár antenna mellett. csináltam egy huzal antennát tetőtérben SDR vevőhöz. szintén tető alá. na azóta már az is kikerült az udvarra. azt mondjuk tetőre nem mertem kihúzni a villámvédelem hiánya miatt.
2013. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!