Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen ellenállás kell, hogy...

Milyen ellenállás kell, hogy 6V áramforrásból 3V legyen?

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora áramfelvétel melett? ( Ha ellenállásban gondolkoddsz)

Egyébként neked nem ellenállás hanem egy zéner dióda kellene...

2013. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz vacakolni, sorbakötsz négy darab tetszőleges szilicium diódát, és ott a 3 V. Terhelésfüggő lesz egy kicsit, de nem annyira, mintha ellenállást használnál).
2013. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, inkább dióda kell, vagy egy kapcsoló üzemű tápegység. Utóbbi a legdrágább és legbonyolultabb, de a legmegbízhatóbb is.
2013. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen ellenállásban gondolkodsz, akkor rossz a kérdésfeltevés. Inkább a milyen ellenállások kellenek? Lenne helyes.


Ha két ellenállást sorba kötsz, és így csatlakoztatod a 6V-os feszültségforrásra ( nem áramforrás ), akkor a két ellenálláson megoszlik a forrásfeszültség.


Pl. ha mindkét ellenállás ugyanakkora, akkor feleződik 3-3 Volt lesz az ellenállásokon. Már csak az a dolgod, hogy az egyik ellenállásról "levedd" a feszültséget.


Egyébként jól mondták az előttem szólók, elég veszteséges így letranszformálni a feszültséget. Az energia jelentős része hővé alakul ( disszipálódik ) az ellenállásokon!

2013. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabor.galilei ***** válasza:

Működőképes, jól használható megoldást, abban az esetben lehet mondani, ha elárulod 3V-on mennyi áramot kell szolgáltatni, vagy legalább azt, hogy mihez kellene. És esetleg azt hogy a 6V miből származik, (mennyire terhelhető)

Ekkor lehet eldönteni, hogy elég-e egy ellenállás (5Ft), vagy Z dióda kell(15Ft), vagy analóg stabilizátor (50Ft), vagy kapcsolóüzemű tápegység(2000Ft).

2013. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy 85% feletti hatásfokú kapcsoló üzemű táp diódáva, kondival, tekerccsel simán megvan egy ezresből 1 Amperig. Most raktam össze egyet...
2013. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gabor.galilei ***** válasza:
Ennyiből én is megcsinálom magamnak, de gondolom a kérdező (a kérdése alapján) nem annyira otthonos az elektronikában. Ezért gondoltam, ha esetleg a kapcsoló üzemű táp kell, akkor ezt én most kb. 2000Ft-ért tudnám megvenni.
2013. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!