Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » BGA IC alapú javításra mennyir...

Haaat kérdése:

BGA IC alapú javításra mennyire van igény szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Így hobbi jelleggel szeretnék foglalkozni az elektronikával, és az se árt, ha kis pénz áll a házhoz.


Szerintetek van igény BGA IC cserére?


A BGA IC-k megtalálhatóak, PS3-ban, notikban, mobiltelefonokban.


Azért kérdezem, mert van cégem, PC szervíz témakörben, és ha szerintetek nem lehet nagy bukta, akkor veszek ilyen gépet hozzá, ilyen forrasztó állomást...hát nem olcsó móka, azért gondoltam, megkérdezlek titeket.



2013. febr. 5. 21:03
 1/8 gabor.galilei ***** válasza:

Én sok helyen látok nehézséget, egyrészt gondolom minden BGA mérethez kellene illeszkedni, ami nem tudom hány darab milyen kiegészítőt jelentene, mekkora újabb befektetéssel?

Te gondolom nem fogsz érteni minden elektronikus berendezéshez amiben BGA foglalatú IC lehet. Tehát nem tudod megtalálni mi a hiba oka, hogy aztán kicseréld a megfelelő IC-t ha az egyáltalán BGA.

Mindig kellene olyan gyári IC (ha kell gyári programmal)amit beleraksz, ezt lehetetlen megoldani.

Ha gyári szakszervizekkel akarsz összeállni, hogy majd ők megkeresik a hibát, odaadják a saját csere IC -jüket, te beforrasztod és azután is majd ők állják a garanciát.... hát nem hiszem.

Meg úgy hiszem ahol már BGA IC van ott ritkán mennek le egy panelon IC szintű hiba keresgetésig, csere azt annyi, majd a vevő kifizeti és biztos nem követnek el újabb, mondjuk forrasztási hibát.

Szóval én nem mernék ennyit bele invesztálni!

2013. febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Golyózó sablonokat lehet kapni...100asával, 20 000 Ft körül van... a forrasztó állomás meg minden típushoz jó.
2013. febr. 5. 22:34
 3/8 gabor.galilei ***** válasza:
Ez akkor nem lényeges költség, és mit gondolsz a többi felvetésemről?
2013. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

PC-t szervizelek évek óta...meg lehet mondani, hogy melyik iC hibás, vannak erre hibakódok.


Más berendezédben meg csak akkor cserélném, ha bejelölik, hogy ez kell...hirtelen ennyi ötletem van.

2013. febr. 5. 23:16
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez az IC-sdi nem úgy működik, ahogy gondolod. :)


Az alaplapokhoz lehet vásárolni megfelelő IC-ket..de ami durvább, hogy a notikba ha meghal a videochip...azt is lehet vásárolni, és nem is drága,

de ami pofátlanság, hogy a legtöbb szervíz erre aztmondja alaplap csere, mert nincs eszközük/tudásuk javítani.

2013. febr. 5. 23:18
 6/8 gabor.galilei ***** válasza:

Szoktam én is cserélni IC-ket azokban a cuccokban amiket ismerek. De mi lesz az ezer féle okostelefonnal, tabbal, játék kütyükkel...?

Úgy gondolom azért gondolkodtál el ezen, mert neked szükséges egy ilyen berendezés csak hát nagyon drága, nem biztos hogy a meglévő munkáiddal megtérül a befektetés.

Ezért szeretnéd esetleg bérmunkával, BGA IC ki-be forrasztás, gazdaságosabbá tenni az ügyet.

A problémát ott látom, hogy alapvetően panel cserék történnek javításkor, és ott nem történik hibás IC beazonosítás, és akkor nem tudsz becsatlakozni a munkába.

Vagy ha beazonosítják a hibát , akkor azt azért teszik mert meg van mindenük, hogy ki tudják cserélni, és akkor már megint nem tudsz becsatlakozni a munkába.

Előfordulhatnak kivételek, de mindenképpen a vásárlás előtt kellene feltérképezni a lehetőségeket.

2013. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van....de nem tudom, mennyire térülne meg a befektetés.


Szoktak hozni notikat, aminek a képe csíkozik, vagy alig indul...ezek 90%-ban bga hibák, olcsón javíthatóak...a megfelelő eszközökkel. Ami nekem nincs, és így rossz szájízzel távozik a póruljárt tulaj, és kétségbeesetten keresi a megfelelő szerelőt.

2013. febr. 6. 22:43
 8/8 gabor.galilei ***** válasza:
Ismerek egy srácot aki már 15 éve javít laptopokat, nagyon lelkiismeretes és csinált magának ha jól tudom, BGA kiforrasztót. Esetleg beszélj vele.
2013. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!