Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik az a minimális fordulat...

Melyik az a minimális fordulatszám amin egy deisel kocsi generátor már kellő feszültséget ad le?

Figyelt kérdés
Nem autóba kell, hanem csak arra, hogy mondjuk 2db autós (első) lámpát működtessen, ha már ennyi áramot gerjeszt nekem elég, és arra vagyok kíváncsi, hogy ehhez minimálisan mennyi fordulatszám kell? Előre is köszi a választ.. :)

2013. febr. 12. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Generátora válogatja, de kb. 2200, ez a generátor fordulat.
2013. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És egy sima dinamó (vagy kettő) elég lenne hozzá? Annak mekkora fordulatszám kellene, én kb olyan 4-5 százasat tudok létrehozni...
2013. febr. 12. 21:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagy tárcsa a hajtásra, kicsi a generátorra és kész a gyorsító áttétel.
2013. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy generátor (beépített fesszabályzósra gondolok) mindig leadná a 14,4 voltot, a terhelhetőség változik a fordulat függvényében. Emiatt esik le a feszültség, ha nincs elég fordulat. Viszont akku nélkül generátort nem szabad üzemeltetni, tönkreteheti (legtöbbször tönkre is teszi) a diódahidat. 2500 körüli motor fordulatszámnál már illik leadni a a névleges áramát, de a generátor fordulatszáma magasabb mint a motoré, tudni kell milyen áttételű a szíjhajtás.
2013. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A 4-500 as fordulatszámot már átételezve hozom ki, az alapfordulatszámom olyan 45-60 1/perc. Mer a víz hajtana megy egy tengelyt, amire rakok egy 50mm es átmérőjű társát, egy másikra pedig egy 500- asat, ami azt jelenti hogy a módosítás 10, vagyis 450 és 600 as fordulatszámot tudok létrehozni.. .( Nagyobb tárcsaátmérő nem megoldható). Ezzel a fordulatszámmal kéne annyi energiát termelnem hogy 2 izót ( lehetőleg autóét) működtessen,,,,, HA erre nem képes a generátor akkor szerintetek pár darab dinamóval megoldható?
2013. febr. 12. 22:36
 6/9 anonim ***** válasza:
A benzines generátorok már 600 -as fordulaton is fejlesztenek naftát. Gondolj csak arra, hogy alapjáraton is töltődik az akku! A dizelnek ennél kevesebbel is be kéne érnie (elvileg)
2013. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző:

-Naftát nem fejleszt a generátor, még a szleng is csak a folyékony energiahordozókat nevezi "naftának". Az a szakkifejezés amire te gondoltál, valószínűleg a "delej" volt.

-Benzin üzemű motoroknál minimum a 750-800 körüli alapjárat. Kimentem, lemértem: a generátor szíjtárcsa átmérője kb 6 cm, a főtengely szíjtárcsa 15 cm. Egy teljesen üzemmeleg alapjáratot feltételezve, ami 750, a generátor 1875-t fordul percenként. Tölteni tölt, épp elbírja a motorelektronikát, ac-pumpát. De ha rajta van a tompított, meg éegy-kát apróság (szellőzőventilátor), akkor már csak 13,6 körül van a feszültség.


Kérdezőnek: felejtsd el, 500-as fordulatszámon a generátornak csak jelképes teljesítménye lesz, érdemi teljesítményleadása nem.

2013. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eéőző vagyok: valami akkut se felejts el rákötni, ha nincs akku, nincs amiből megtáplálja a forgórész gerjesztő tekercsét, és csak forogni fog, áramot leadni nem. Bizonyos fordulatszám felett elképzelhető hogy felgerjed öngerjesztéssel, de ez valahol 4-5000/perc fordulat környékén lehet.
2013. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gabor.galilei ***** válasza:

Ha jó értem akkor te egy "vízimalom" szerű áramtermelést akarsz csinálni?

Elsőre a legfontosabb nem az lenne hogy te hány 100w-t vagy KW-t szeretnél kiszedni, hanem az hogy a felhasználandó víz energiája mekkora. Mert az be fog mindent korlátozni. Hiába csinálsz meg mindent tökéleten a mechanika és az elektronika környékén akár KW nagyságrendben is, ha a vízienergiád folyamatosan csak 10w-t tud nyújtani.

2013. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!