Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 9V 1A adapterbol, megmérettem...

9V 1A adapterbol, megmérettem es 15V jott ki belole, hogy hogy?

Figyelt kérdés

volt regebben egy kerdessem,hogy 12V 1A routerhez csak 9V 1A adapterem volt (a gond ott volt,hogy nem tudtam hogy most a valto aramu vagy a 9V dugo maratt meg az adapteren...mivel az adapterbol ket kabel jott ki egyik valto aramu a masik pedig a 9V os..le lett vagva regebben az egyik csak nem tudtam melyik)


Azota lemertek es 15V jott ki beloe..akkor ez most a 9V?


2013. febr. 14. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyenirányított feszültség -műszerrel mérve- mindig több!

Ha leterheled akkor áll be a névleges feszültség.

Az adapterekből -gyárilag- nem szokás a váltóáramot kivezetni!

2013. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gugu Gabor ***** válasza:

A 15v az nem tűnik jónak 9v helyett.


Egyébként: AC váltóáram jelölése;DC egyenáram jelölése.


vagyis ha az adaptereden az van hogy AC in 230V az azt jelenti hogy befelé értelem szerűen a konnektorból 230V váltót vár.

Az AC out 9V váltó 9v os feszültség jön ki belőle

DC egyen 9V feszültség jön ki belőle


Ha méred ügyelj hogy a müszered is a megfelelő AC váltó vagy DC egyen állásban legyen.


Egyébként

Álltalában az egyen és váltó tápok nem felcserélhetők szóval ha valamire rá van írva hogy DC (egyen) 12 V kell neki akkor nem jó neki az AC (váltó) 12V

tápegységeknél a feszültségnek meg kell egyeznie szóval 12V helyett nem lesz jó a 9V os de a 15V os sem

A táp teljesítménye legalább akkora legyen mint az előírt tehát az esetedben minimum 1A-es (vagy ettől nagyobb)

2013. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!