Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyóráim külön külön mért...

Trenyo kérdése:

Villanyóráim külön külön mért nem működött?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy évekig nagyon sokk kWh áram fogyasztottunk több levelezés után ingyen kijöttek az elműtő és azt állapitoták meg hogy a villany tűzhelynél volt zárlat ezért az éjszakai óra nem működöt rendesen egy fázisa a nappali órából veszi az áramot és ez által mindkettő óra fogyasztott még mindig nem értek valamit külön áramkör hogy tudja az éjszakai óra a nappalióráról venni az áramot ezt magyarázza meg valaki és ráadásul a nappali órához van kötve a villany tűzhely és hogy lett az éjszakai óránál zárlat segítségeteket és válaszotokat várom. Köszönöm .
2013. febr. 15. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Off, csak kíváncsiság:

Szakember kötötte be a tűzhelyet?

2013. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mikkor a lakásba költöztünk 9 éve ezelőtt már itt volt a villany tűzhely !Ezért sajnos nem tudjuk ki kötötte be . Egy csokibekötéssel volt be kötve de mi nem használtuk!Mivel be volt vezetve a gáz ezáltal azzal főztünk !
2013. febr. 15. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Azta fogyatákos mindenségit ha valami zárlatos nem leold a kismegszakító???
2013. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekünk működött mid kettő óra és ezért nem értetűk a villany szerelőt ! Az elműtő aki ki jött azt állította hogy zárlat okozta hogy az egyik óra vette a plusz fázist a másik órából kettő külön álló óráról van szó teszem hozzá ! Ami lehetetlen szerintem is és ha valamibe zárlat van az egyből le vágja és nem szabadot volna működnie! Főkép nem csatlakozik egyik a másikhoz ! Köszönöm válaszotokat és még várom további válaszotokat !!!
2013. febr. 17. 22:34
 5/5 Redzsinald válasza:

Érdekes a helyzet. Nos 1 esetben lehet mindkettő órához köze bárminek is. Ha esetleg egy automatikusan éjszakai áramra kapcsoló rendszert építettek ki, mely nappal a nappali áramról dolgozik, éjjel pedig automatikusan átvált az éjszakaira. Bár ekkor is kétlem, hogy 2 fázis az egyikről menne míg a 3. a másik óráról.

Zárlat esetén nem feltétlenül old le a kismegszakító. Van olyan jelenség mikor a zárlatot okozó tárgy fogyasztóként lép fel. Ilyenkor nem folyik át rajta akkora áram, hogy a kismegszakító leoldjon, viszont napi 24 órában szivárog rajta el az áram. Ez roppant kellemetlen, ugyanis ezt a hiba elhárításáig kénytelen a fogyasztó fizetni. De ettől még mindig nem kéne mindkét órának pörögnie. És ha van fi relé, az ez esetben leold, hisz az pont a rendszerbő elszökő áramot figyeli. "x" mh nagyságrendnél fi relétől függően leod. A két órás "túlmérést" eddig egy esetben láttam. Egy családi ház ketté osztva 2 órával rendelkezett, és a nagyon okos szerelő, a 2. órát az első után kötötte be. Így a második óra teljes fogyasztását duplán mérték és fizették is hónapokon át. ha ez bizonyítható kártérítésért lehet fordulni a szolgáltatóhoz. (jogi részét nem ismerem)Az említett esetben a teljes túlszámlázást visszafizette szó nélkül az ELMŰ. Ha a rendszerhez azóta nem lett hozzányúlva, egy ismerős szerelővel nem ártana átnézetni ezt a dolgot, és ha a dupla mérés esetéről lenne szó, mindenképp kártérítésért kellene folyamodni.

2013. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!