Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen szakképzésen/eken kell...

Milyen szakképzésen/eken kell részt vennem ahhoz, hogy számítógépeket, háztartási eszközöket, riasztókat, klímaberendezéseket, tévéket, számítógépes rendszereket karbantarthassak, javíthassak?

Figyelt kérdés

Gondolom ehhez több szakképesítést is meg kell szereznem, de, hogy lenne a legajánlatosabb és mellyeket? És ha van pár iskola/tanfolyam amit ajánlani tudtok ahol ezeket megtudom szerezni az is nagy segítség lenne számomra.


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. febr. 18. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaj és ha valakinek lenne tapasztalata ezekben a munkákban a munka körülményekről és egyebekről s megosztaná azért is hálás lennék :)
2013. febr. 18. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Műszerész és informatikus legalább.

A kérdésed alapján egyiknek sem vagy birtokában.

5-6 év és meg is van.

2013. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek elég külön területek. A számítógéprendszer önmagában egy szakma, informatikus vagy rendszergazdai képzés van hozzá, mélységtől függően.


Van biztonságtechnikai képzés is, régen 2 éves OKJ volt, ma nem tudom, hogy lehet rá menni, de oda kellenek az elektronikai alapok (elektrotechnikus szakmunkás, vagy hasonló).


A háztartási eszköz sima elektrotechnikus, vagy villanyszerelő (klímánál az is kellhet, ha a bekötést is meg akarod csinálni).


Szerintem a legjobban a rendszergazdával/informatikussal jársz.

2013. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem a felsőoktatás képzéseit kérdezem (egyetem, főiskola) hanem olyan képzésekét amelyek középszintű szakképzettséget adnak (mivel egyetemre járok jelen pillanatban is, de szeretnék ezekben a munka körökben egy szakmát szerezni). Ezen esetben is 5-6 év lenne? Mert az erősen kétlem.
2013. febr. 18. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez öt-hat szakma helyből. A klíma, a vagyonvédelem, a szórakoztató elektronika, informatikai rendszerek.

Nincs olyan szakma, hogy "óra- és kazánkovács" , pedig te most valami ilyesmit szeretnél. Válaszd ki az egyik szakterületet, és ahhoz akarj érteni, de jól. Aki "mindent tud",az a gyakorlatban semmihez sem ért (tapasztalat).

Nem mennék olyan autószerelőhöz, ahol az van kiírva, hogy "bármilyen típusú gépjármű mindenféle hibájának javítása". Egyszerűen azért, mert ilyen nincs, lehetetlenség.

2013. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetemista létedre elég tájékozatlan vagy.

A diplomától nem esnek hasra sehol, és OKJ-s tv szerelő képzés sincs.

Az általad felsoroltak nem kifejezetten rokon szakmák, akkor sem ha számodra annak tűnik mert mindegyikhez áram kell.

A tesóm 4 év alatt úgy szerzett 4 szakmát hogy 2-2 évig két suliba járt egyszerre és különbözeti vizsgákat tett.

Nekem először volt szakmám, azán érettségiztem, utána szereztem még egyet, egy év kedvezményt kaptam rá a háromból.

2013. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy tájékozatlan vagyok azért próbálok mindenfelé tájékozódni. Én jogot tanulok és gimnazista voltam és nem volt egy szakközép iskolába járó ismerősöm se így nem sokat hallottam arról, hogy ezeket, hogy kell abszolválni és eddig nem is nagyon érdekelt. De most az éven gondoltam arra, hogy elvégzek 1 szakmát, hogy nyaranta dolgozhassak valamit ami érdekesnek tűnik. Ezen a mostani eseten kívül nem igazán törődtem más dologgal mint a saját szakommal, úgyhogy nem is tudok sokat ezekről. Egyébként tényleg ez az "mindegyik árammal működik" dolog mert valami olyat akartam a mi számítástechnika vagy valami árammal kapcsolatos, ezt láttam bennük közösnek ezért gondoltam h van némi átfedés a szakmák között, de tévedtem ezek szerint. Visszatérve a kérdésemhez abból leszűrve amit eddig hallottam, most írtatok és én olvasgattam más különböző forrásokból az informatikus és villanyszerelő tűnik a két legmegfelelőbb szakmának nekem.
2013. febr. 19. 01:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!