Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyetemi műszaki tanulmányokho...

Egyetemi műszaki tanulmányokhoz milyen számológép szükséges?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, és szeretnék venni egy olyan számológépet, amit az egyetemen is mindenre tudok használni, amire csak lehet. A lényegi kérdés, hogy egyetemre szükség lehet-e programozható számológépre, vagy elég egy sima tudományos számológép is(Casio fx991es plus)?
2013. febr. 20. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az teljesen jó., Ugyanazt tudja elvileg, mint az 570es, amit én is használok, csak van rajta napelem, ami jó.


Programozható számológépet nem javaslok, egyrészt, amihez tényleg ilyen kell, ahhoz PC-t fogtok használni (MATLAB, C, Origin, Maple, akármi), viszont sok vizsgán nem engedik be őket. A kétsoros, "matematikai kijelzős" gépekkel nekem még nem volt gondom.

2013. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ. :)
2013. febr. 20. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyenem van: [link]

Lassan a 10. évet tapossuk már együtt, nagyon a szívemhez nőtt, imádom és a mérnöki tanulmányaimnak is abszolút megfelelő. :) Még törtet sem tud "normálisan" kijelezni, még is abszolút jó párost alkotunk, ergo nem gondolom, hogy nagyon tudományosabb számológépre szükséged lenne.


Amin jól jönne az a matek, de nálunk pl. kitiltották az olyan gépeket zh-król és vizsgákról, amik képesek függvényt kirajzolni, vagy sokad fokú egyenleteket és integrál számításokat megoldani, blabla. Tehát amire jól jött volna, arra úgysem használhattuk, így fölösleges ennyi pénzt beleölni.

2013. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi :)
2013. febr. 23. 08:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Most látom csak, hogy a linkem rosszul jelenik meg. A lista első gépére gondoltam.
2013. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!