Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy 12 éves fiam. Minek...

Van egy 12 éves fiam. Minek lenne érdemes tanítani külön órán? Lent az összes fontos tényező.

Figyelt kérdés
Nagyon ért a modern technikához. Nagyon tehetséges matematikából és fizikából meg persze informatikából! És nagyon szorgalmas.én nem nagyon értek a modern dolgokhoz. Valami hang mérnök vagy valami ilyesmire gondoltam. A fiamnak pedig mindegy hogy mit csinál, csak sok sok telefon meg laptop meg ilyen kütyük legyenek a közelében! Rosszul van ha egy óránál tovább nincs nála a telefonja! Teljesen függő, de mások szerint ez nem baj, ez a jövő.

2013. febr. 27. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen matekból, fizikából és informátikából? Szín 5?

Én ha olyan helyzetben lennék megcsinálnám azt, hogy eljárnék + matekra, fizikára és infora.

Ha meg tehetném akkor azt csinálnám, hogy évente tennék le középsuliba érettségit. Ha olyan tehetséges akkor meglehetne vele csinálni, hogy 9 be középinfo meg nézük, hogy megy a középsuli ha ott is ok 1 év mlva mtek 3 fizika utána töri magyar maradna csak.

És akkor ebben az esettben 6 tárgyból lenne érettségije ami továbbtanulásnál előny.

2013. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak:


A magyar jogszabályok ezt csak akkor teszik lehetővé, ha a tanár is megengedi hogy osztályozóvizsgát tegyen informatikából, ugyanis van egy minimum elvárás, amennyit tanulnia kellett a tárgyat érettségi előtt.


A kérdezőnek:


Mérnök informatikus / Villamosmérnök legyen a gyerek!


Szép jövő, és vastag pénztárca jut majd neki! Én is villamosmérnöknek tanulok.

2013. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én meg 15 éve praktizálok villamosmérnökként. A világ talán legizgalmasabb gyakorlati tudománya, és hihetetlenül széles palettáról válogathat az ember a feladatok közül. A mérnöki gondolkodásmód az élet jóformán minden területén alkalmazható, olyanokon is, ahol elsőre nem gondolná az ember. Viszont hogy vastag pénztárca, hát... Egy tervező mérnöknek az én tapasztalatom és a rendelkezésemre álló információk alapján megközelítőleg sem lesz olyan vastag pénztárcája, mint egy mihez sem konyító öltönyös-nyakkendős managernek, vagy akár egy pszichológusnak. (Negatív példa: az én óradíjam 8000Ft + ÁFA számlával (számla nélkül nincs), a pszichológus, akihez jártam, 10 ezret kért óránként, számla nélkül. Felelőssége meg semmi. (Ha egy általam tervezett, vagy épített géppel valami van, azt keményen leverik rajtam, és tegyék is, mert én csesztem el.))


Szóval aki igazán sok pénzt akar, ne mérnöknek menjen. Viszont nekem (és sok hasonló mérnöknek) nem a pénz a legfontosabb, hanem az, hogy azzal tudjon foglalkozni, amit szeret, és úgy, ahogy szereti.

2013. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!